1. Momčad : MAXtv prva liga : 17. kolo
Osijek – Rijeka: riječka dominacija pod Kekovim vodstvom
17.11.2015.

Nogometaši Rijeke u subotu se vraćaju prvenstvenim obavezama. Izabranici Matjaža Keka u okviru 17. kola gostuju kod Osijeka (15 sati), a na put odlaze s nizom od pet pobjeda.

Rijeka i Osijek dosad su u prvenstvu odigrali 66 utakmica i imaju skoro izjednačen omjer. Osijek je upisao 24, Rijeka 25 pobjede dok je 17 utakmica okončano remijem.

U prvom ogledu ove sezone Rijeka je slavila na Rujevici 5:0 uz dva gola Bekima Balaja, jedan Romana Bezjaka, Mateja Mitrovića i Anasa Sharbinija. Ujedno s devet pogodaka Sharbini je uvjerljivo najbolji strijelac u međusobnim ogledima dvaju klubova.

Matjažu Keku bit će to 11. prvenstvena utakmica protiv Osijeka  čime će postati trener koji je najviše puta vodio momčad u ogledima dvaju klubova. Kek je u deset prvenstvenih utakmica s Rijekom ostvario osam pobjeda, jedan remi i samo jedan poraz.

Rijeka je tako u proteklih nekoliko sezona pod vodstvom Matjaža Keka značajno popravila omjeru u prvenstvu. Jedini poraz dogodio se 19. travnja 2014. godine.