Pioniri Rijeke slave pogodak
Pioniri na završnici Nike Cupa
03.04.2015.

Pioniri HNK Rijeka (igrači rođeni 2000. godine) plasirali su se na završnicu Nike Premier Cupa što će se 11. i 12. travnja održati u Zagrebu. Rijeka je na kvalifikacijskom turniru održanom u petak na Pomoćnom igralištu Kantrida u finalu pobijedila Istru 1961 2:0, dok je u polufinalu bila bolja od Rudara 3:0. U drugom polufinalnom ogledu Istra 1961 svladala je Zamet 2:0.

Izabranici Tomislava Čizmarevića odlično su otvorili finale i mogli su pitanje pobjednika riješiti u već na samom otvaranju. U prvoj minuti Kuqi je proigrao Mohorovičića koji je izbio sam pred gol, ali vratar Istre 1961 izašao je kao pobjednik. Dvije minute kasnije Petrović se našao sam pred golom, ali gostujući vratar ponovo je izašao kao pobjednik.

Da se u riječke redove ne uvuče nervoza pobrinuo se Matej Vuk. Kuqi je gurnuo jednu loptu u prostor koja je prošla kroz obranu. Vuk je ušao iz drugog plana, stigao do lopte prije vratara, te ga zaobišao i poentirao - 1:0. Tek što se krenulo s centra, Vuk je ponovo sam izbio pred gol i ponovo poentirao - 2:0. U tom trenutku bilo je jasno da će Rijeka izboriti plasman na završnicu, Istra 1961 do kraja utakmice nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti.

U polufinalu Rijeka je pobijedila Rudar 3:0. Izabranici Tomislava Čizmarevića napali su od prve minute. Pogodak je stigao u osmoj minuti. Nakon jednog kornera, lopta je u kaznenom prostoru došla do Nikšića koji je zatresao mrežu - 1:0. U završnici prvog dijela Mohorovičić je imao dobru priliku, ali njegov udarac zaustavio je vratar Rudara. Rijeka je nastavila s napadima u drugom dijelu. U 19. minuti akcija je krenula od Bogolina, a lopta je stigla do Petrovića koji je izašao sam pred vratara - 2:0. U 28. minuti Vuk je odlično pronašao Kuqija koji je pospremio loptu pod vratnicu - 3:0.

Za Rijeku su na turniru nastupili: Ivo Pandur, Mateo Jurešić, Jasmin Hadžiisaku, Marko Putnik, Igor Nikšić, Ivan Smolčić, Jozef Kuqi, Nino Mohorovičić, Leon Petrović, Matej Vuk, Matija Matulja, Marko Šušak, Ivan Fran Brguljan, Anton Baltazar Bogolin, Marin Gulin, Roko Čulina, Luka Kovačić.