Škola
Pioniri obilježili proteklu sezonu
02.07.2015.

Iza momčadi u Školi nogometa Rijeka još je jedna uspješna sezona. Mladi riječki nogometaši i ove sezone nastupili su na nizu turnira i ostvarili pritom zapažene rezultate. Stariji pioniri Rijeke (2000.) imali su uspješnu sezonu, a među dobrim rezultatima ističe se prvo mjesto na Nike Premier Cupu, te plasman na europsku završnicu gdje su osvojili peto mjesto. Plasman na svjetsku završnicu izmaknuo im je za jedno mjesto. Presudno je bilo četvrtfinale protiv bečkog Rapida koje su riječki nogometaši izgubili nakon izvođenja jedanesteraca. Ujedno, riječka momčad zauzela je treće mjesto u Prvoj HNL boreći se s Hajdukom do zadnjeg kola za drugu poziciju. Pioniri su osvojili 73 boda uz 24 pobjede, jedan remi i pet poraza. Stariji pioniri bili su uspješni i u Kupu Hrvatske u kojem su dogurali do polufinala, te su na domaćem terenu osvojili Memorijal Petar Radaković. Zanimljivo, stariji pioniri su u prvom dijelu osvojili i 37. Memorijal Egon Polić koji je prošle godine odigran u nešto kasnijem terminu tako da su unutar sezone 2014./2015. održana dva memorijala.

Kadeti Rijeke osvojili su četvrto mjesto u prvenstvu Hrvatske s 49 bodova uz 14 pobjeda, sedam remija i devet poraza. Ujedno, kadeti su nes(p)retno ispali od Hajduka u osmini finala Kupa Hrvatske primivši gol u posljednjim trenucima utakmice s igračem više na travnjaku. Kadete ove sezone nije pratila sreća, na Kvarnerskoj rivijeri osvojili su treće mjesto prikazavši pritom dobru igru, ali ostao je žal za finalom nakon što su u polufinalu izgubili od Domžala nakon izvođenja jedanesteraca. Slovenska momčad izjednačujući pogodak postigla je u posljednjem napadu na utakmici. Početkom sezone na turniru Mintal Cup u Žilini riječki nogometaši osvojili su prvo mjesto. Kadeti su nastupili i na poznatom turniru Nereo Rocco, ali nisu izborili plasman u drugi krug.

Pioniri Rijeke (2001.) ostvarili su također zapažene rezultate, na 13. izdanju memorijalnog turnira "Vukovarski branitelji" osvojili su drugo mjesto. Pošto su u Vukovaru nastupile sve najbolje ekipe iz Hrvatske, turnir je bio izrazito jak i smatra se neslužbenim prvenstvom Hrvatske. Pioniri su sezonu zaključili pobjedom na 38. Memorijalu Egonu Polić donijevši Rijeci 13. trofej.

Rijeka je očekivano dominirala u županijskim ligama. U uzrastu juniora ove sezone nije se igrala jedinstvena liga na razini Hrvatske. Nakon što su osvojili prvo mjesto na županijskoj razini, zauzeli su prvo mjesto i na međužupanijskoj razini te su na taj način izborili nastup na završnici Prvenstva Hrvatske gdje su bili četvrti. Juniori su nastupili i na Memorijalu Mladen Ramljak, te uz dosta nesreće završili na osmom mjestu.

Kada su u pitanju županijske lige kadeti Rijeke također su bili najuspješniji, kao i stariji pioniri okupljeni u ekipu Rijeka II, te mlađi pioniri. Posebno su impresivni bili mlađi pioniri Rijeke koji su županijski naslov osvojili s 88 bodova, 29 pobjeda i jednim remijem te gol razliku 359:5.

Na kraju ne treba zaboraviti ni na najmlađe uzraste, morčići Rijeke u raznim godištima i ove su sezone nastupili na mnogim turnirima donijevši kući pregršt medalja.