Leon Petrović
Škola : 1. HNL pioniri
Pioniri opet slavili, prokret kadeta
29.03.2015.

Kadeti i pioniri Rijeke bili su uspješni u 21. kolu upisavši pobjede protiv Intera iz Zaprešića. Pioniri su upisali desetu uzastopnu prvenstvenu pobjedu (2:1), dok su kadeti stigli do pobjede (3:1) nakon preokreta u drugom dijelu.

Pioniri su tako nastavili odličan niz iako su sami sebi zakomplicirali život u drugom poluvremenu. Rijeka je povela 32. minuti kada se Leon Petrović odlično riješio pratnje Petra Tomeka koji ga je ujedno s leđa srušio u kaznenom prostoru. Sudac Igor Rajko odmah je pokazao na bijelu točku. Kuqi je bio siguran - 1:0. U prvom dijelu gosti su pogodili vratnicu, a Rijeka je imala priliku i u 16. minuti. Kuqi je pucao s 18 metara, vratar Intera kratko odbio, ali Vuk nije uspio loptu pospremiti u mrežu.

Rijeka je prednost udvostručila na otvaranju drugog poluvremena u 40. minuti. Matulja je ubacio, vratar Intera kratko odbio loptu, a Petrović poentirao za 2:0.  Činilo se da će to biti kraj priče. Ipak, Inter se vratio u 49. minuti kada je Dominik Rešetar sjajno izveo slobodan udarac i pospremio loptu u rašlje - 2:1. Samo dvije minute kasnije Ivor Pandur, vratar Rijeke, zaustavio je napadača Intera u izglednoj prilici i zaradio izravni crveni karton. Unatoč igraču manje Rijeka je izdržala i upisala novu pobjedu.

Kadeti pak nisu dobro krenuli. U 15. minuti obrana i vratar Rijeke nisu dobro reagirali i Marić je lako gurnuo loptu u mrežu - 0:1. Iako su se izabranici Elvisa Brajkovića trudili u prvom dijelu nisu uspjeli previše napraviti. Preokret je stigao u nastavku.

Raspoloženi Iličić je u 46. minuti pobjegao obrani Intera i poentirao - 1:1. Inter nije bio bezopasan, Nicoletti je u 51. i 52. minuti dvaput odlično reagirao. Veliku priliku za vodstvo Rijeka je imala u 55. minuti. Iličić je pobjegao obrani i zaobišao vratara. Napadač Rijeke odigrao je loptu za Šanteka, ali njegov udarac je blokiran. Nakon kornera udarac Rilova s gol linije izbio je Bodrušić.

U 72. minuti Rijeka je dobila priliku iz slobodnog udarca s 20 metara. Ivan Blatančić je preuzeo odgovornost i sjajno pogodio preko živog zida - 2:1. Rijeka je nastavila s napadima. U 74. minuti Iličić je još jednom pobjegao na lijevoj strani, lopta je došla do Sebastiana Kovača Birkaša koji je ostao sam na pet metara, ali njegov pokušaj obranio je Madžar. Ipak, samo minutu kasnije Kovač Birkaš ponovo se našao u odličnoj prilici u kaznenom prostoru, te je ovoga puta poentirao - 3:1.