Škola : Kup pioniri
Pioniri pobijedili Goricu i izborili četvrtfinale
01.12.2015.

Pioniri Rijeke pobijedili su Goricu 5:0 i izborili četvrtfinale Kupa Hrvatske. Izabranici Andreja Miokovića tijekom utakmice bili su puno bolja momčad, ali prvi pogodak stigao je tek u drugom poluvremenu nakon što su u prvom dijelu promašili niz izglednih prilika.

U 44. minuti Hrstić je prodorom donio loptu u kazneni prostor. U završnici akcije ona je došla do Ajanovića koji je potegnuo, a lopta se odbila od braniča Gorice i prevarila vratara Gorice - 1:0.

U 51. minuti agilni Biškupović pobjegao je po boku, ušao u kazeni prostor i nakon kontakta s braničem Gorice glavni sudac pokazao je na bijelu točku. Bilobrk je pospremio loptu pod prečku, ali glavni sudac tražio je da se ponovi kazneni udarac. Bilobrk se nije dao smesti, te je loptu pospremio na isto mjesto - 2:0.

Šest minuta kasnije Hrstić je lijepo proigrao Biškupovića koji je ušao u kazneni prostor, zaobišao vratara Gorice koji ga je srušio. Borna Bilobrk ponovo je bio siguran s bijele točke - 3:0

U 67. minuti nakon jednog ubačaja Tarik Hrstić ostao je sam i iz neposredne blizine pospremio loptu u mrežu - 4:0. Utakmicu je svojim trećim golom u drugoj minuti sudačke nadoknade zaključio Borna Bilobrk.

U prvom dijelu Rijeka je promašila niz prilika. Najistaknutije su bile one u 11. i 16. minuti. Prvo je Babić pronašao Belančića koji s desetak metara neometan nije uspio matirati vratara Gorice.  Pet minuta kasnije Hrstić je solo prodorom s centra izbio sam pred vratara. Nakon što ga nije uspio zaobići lopta se odbila do Ajanovića koji je pogodio vratara koji je ležao na travnjaku.

U srijedu od 12.30 sati kadeti Rijeke gostuju kod Samobora u osmini finala Kupa Hrvatske.

Rijeka – Gorica 5:0 (27)