Ivan Smolčić
Škola : 1. HNL pioniri
Pioniri pobijedili, kadeti remizirali
27.05.2015.

Pioniri Rijeke pobijedili su Istru 1961 3:0, dok su kadeti remizirali odigravši 0:0 u zaostaloj utakmici 27. kola Prve HNL. Pioniri su rutinski stigli do bodova i nastavili borbu za drugo mjesto s Hajdukom kojega su preskočili na ljestvici s bodom prednosti, ali i utakmicom više. Izabranici Tomislava Čizmarevića u pravom su trenutku slomili otpor Istre i olakšali si ostatak utakmice. Nakon opasnog kornera u prvoj minuti utakmice, uslijedilo je 15 minuta bez prilika i onda gol u 18. minuti. Ivan Smolčić sjajno se ubacio iz drugog plana, primirio dugu loptu i preciznim udarcem doveo Rijeku u vodstvo - 1:0.

U 29. minuti Istra je imala dobru priliku, Golja se odlično probio kroz obranu, ali braniči Rijeke na vrijeme su otklonili opasnost. Rijeka je pitanje pobjednika riješila na otvaranju drugog poluvremena kada se Petrović odlično riješio pratnje i poentirao - 2:0. Konačan rezultat postavljen je u 58. minuti. Katić je probio desni bok i ubacio, a Matulja natjerao Leku na reakciju, a lopta se od braniča Istre odbila u mrežu - 3:0.

Kadeti su pak propustili priliku potvrditi treće mjesto i sada imaju samo bod prednosti ispred Osijeka, a u posljednjem kolu u subotu u Rijeku stiže Lokomotiva, drugoplasirana ekipa prvenstva. Izabranici Elvisa Brajkovića nisu imali svoj dan, svi pokušaji odbijali su se o obranu Istre koja je odigrala bez pogreške. Prvo je zaprijetila Istra preko Brajkovića, dok je na drugoj strani Rijeka odigrala brzu akciju nakon kornera, ali udarac Rilova u konačnici je zaustavio vratar Pavlić. Uslijedili su pokušaji Šurkovića na jednoj i Marića na drugoj strani.

Najveću priliku utakmice Rijeka je imala u 15. minuti. Iličić je sjajno proigrao Barabu koji se našao u odličnoj prilici, ali Pavlić je izašao kao pobjednik iz tog dvoboja. Rijeka je nastavila pritiskati, ali bez učinka. Dapače, u drugom dijelu Istra je bila konkretnija, u nekoliko navrata stigla je pred gol Rijeke u izglednoj prilici, ali nedostajalo je koncentracije i zadnji pas. Rijeka je na kraju još jednom zaprijetila u samoj završnici, ali Svetić s ruba kaznenog prostora nije dobro pucao.