Škola : 1. HNL kadeti
Pioniri pobijedili, kadeti remizirali
19.03.2015.

Kadeti Rijeke su remizirali (1:1), dok su pioniri pobijedili Cibaliju (4:0) u utakmici 17. kola Prve lige. U konačnici i Elvis Brajković i Tomislav Čizmarević mogu biti zadovoljni ishodom.

Pioniri su prvi izašli na travnjak i poveli su već u drugoj minuti. Matulja je zavrtio čuvara na desnoj strani kaznenog prostora, branič Cibalije zaustavio ga je prekršajem i sudac Rajko pokazao je na bijelu točku. Jozef Kuqi bio je siguran  - 1:0.  Rijeka je u nekoliko navrata imala izglednu situaciju nakon što je osvojila loptu na sredini, ali nedostajao je zadnji pas da bi se otvorila izgledna prilika.  Na drugoj strani Cibalia je zaprijetila u 16.  minuti, nakon kornera Stanić je iz izgledne situacije pucao iznad grede.

Rijeka je pritisnula na otvaranju drugog poluvremena. Nakon nekoliko dobrih prodora, te pokušaja Vuka nakon odlične solo akcije stigao je i drugi gol. U 46. minuti, nakon jednog ubačaja, lopta je došla do Smolčića na rubu kaznenog prostora. Nogometaš Rijeke odlično ju je zahvatio i pospremio iza leđa vratara - 2:0.

Od tog trenutka bilo je samo pitanje koliko će golova Rijeka postići. U 52. minuti Vuk je potegnuo akciju, dodao za Mohorovičića koji je sjajno poslužio Hadžiisakua - 3:0. Četvrti gol stigao je u 64. minuti. Kuqiju se lopta ljepila za nogu na rubu kaznenog prostora između trojice gostujućih igrača. U nastavku akcije došla je do Smolčića koji je sigurno poentirao - 4:0.

Kadeti Rijeke su remizirali što je u konačnici bio dobar ishod budući da su od 39. minute igrali s igračem manje, a minutu kasnije su primili pogodak. Mandić je u 36. minuti zaradio žuti karton zbog prekršaja, tri minute kasnije uslijedila je druga opomena zbog prigovora. Kao da to nije bilo dovoljno nesreće za bijele, u posljednjim trenucima prvog dijela, Martinković je pobjegao obrani i zaobišao vratara Rijeke. Njegov pokušaj Srok je izbio s gol crte, ali napadač Cibalije odbijenu loptu je pospremio u mrežu - 0:1.

Rijeka je hrabro krenula u drugi dio, Modrić je u 44. minuti imao odličnu priliku, ali oba njegova udarca obranio je Vojnić. Zaprijetila je i Cibalia u 50. minuti, Marko Martinković, koji je bio najveća opasnost na travnjaku, odlično se oslobodio, ali njegov pokušaj zaustavila je vratnica.

U 56. minuti Rijeka je izjednačila. Mikulica je odlično ubacio, Iličić uputio udarac, te uz malo sreće nakon nespretne reakcije vratara Vojnića lopta je završila u mreži - 1:1. U završnici obje momčadi su mogle do pobjede. Udarac Martinkovića odlično je obranio Nicoletti, dok je na drugoj strani Iličić sjajno poslužio Modrića, ali nogometaš Rijeke je u odličnoj prilici loptu poslao iznad grede.