Erik Šurković
Škola : 1. HNL kadeti
Pioniri prekinuli niz, pobjeda kadeta
16.04.2015.

Kadeti Rijeke pobijedili su Osijek 1:0, dok su pioniri remizirali (0:0) u zaostaloj utakmici 23. kola Prve HNL. Svemu lijepom dođe kraj tako i sjajnom nizu pionira Rijeke koji su nakon 11 prvenstvenih pobjeda ovoga puta upisali remi. Izabranici Tomislava Čizmarevića bili su dominantniji kroz utakmicu, ali na kraju nisu uspjeli pronaći put do mreže.

Pioniri su odigrali dobru utakmicu, ali unatoč nekoliko prilika nisu uspjeli slomiti otpor čvrstog Osijeka što je sedamdeset minuta čvrsto stajao ispred kaznenog prostora. U sedmoj minuti Matulja je ubacio, lopta je došla do Mohorovičića koji nije najbolje pucao. Pet minuta kasnije Mohorovičić je spretno oduzeo jednu loptu obrani Osijeka i odigrao za Petrovića, ali udarac iz izgledne pozicije otišao je iznad vratnice.

Najbolju priliku Rijeka je imala u 16. minuti. Hadžiisaku je ubacio jednu visoku loptu. Vratar Osijeka je oklijevao, Mataija se dobro snašao i pucao glavom, ali lopta je završila na vratnici. U 27. minuti uslijedio je korner Rijeke, lopta je došla do Mohorovičića koji je dobro potegnuo, ali nije pronašao željeni cilj. Minutu kasnije uslijedio je novi korner, nakon udarca Šegona, lopta je došla do Nikšića koji ju nije dobro zahvatio.

U 35. minuti Rijeka je brzo izvela slobodan udarac, Vuk je izbio sam pred gol, ali nije uspio provući loptu pored vratara Osijeka. Rijeka je i u drugom dijelu bila konkrentnija, iako je Osijek u dva navrata opasno zaprijetio. Izabranici Tomislava Čizmarevića pritisnuli su u završnici, ali nisu uspjeli slomiti obranu Osijeka.

Kadeti su također imali težak posao protiv Osijeka koji je u nekoliko navrata imao izgledne prilike i dva dobra udarca od kojih je jedan odlično obranio Majkić. Izabranici Elvisa Brajkovića u prvom poluvremenu pokušavali su na sve načine doći do pogotka, ali to im nije pošlo za rukom. U nastavku su pritisnuli još jače. U 58. minuti odlično je pucao Šurković, ali vratar Osijeka je sjajno obranio. Tri minute kasnije u odličnoj prilici je bio Rilov, ali i njegov pokušaj zaustavio je vratar Nevistić. I kada se činilo da će i druga utakmica biti okončana remijem bez golova dogodio se odlučujući trenutak.

Vidović je odličnom loptom uposlio Iličića. Obrana Osijeka je zaspala, kao i vratar Nevistić koji je kasno istrčao i Iličić je uspio prvi stići do lopte i poslati je u mrežu za veliko slavlje! Rijeka je izdržala još nekoliko minuta i kadeti su upisali vrijednu pobjedu.