Trening pionira Rijeke
Pioniri riječke budućnosti
31.03.2015.

Mjesto radnje - pomoćno igralište Kantrida. Vrijeme radnje - utorak ujutro. Stariji pioniri Rijeke kreću polako sa zagrijavanjem uoči još jednog treninga pred novi izazov u Prvoj HNL i gostovanje u srijedu protiv Zadra (14 sati, kadeti u 15.45 sati). Početkom treninga i sunce je stidljivo provirilo kroz oblake koji su se nadvili nad Kantridom. Sve po špranci od prve minute pod budnim okom trenera Tomislava Čizmarevića i Borisa Milanovića.

'Nema nabijanja lopte, samo lagano' bio je prvi savjet uoči početnog zagrijavanja. Krenula je i igra na dva gola, pa uvježbavanje kornera, prekida... I opet savjet po potrebi, novo postavljanje, detaljne upute što raditi u kojoj situaciji... Na prvi pogled sve se čini tako jednostavno, a opet sve ima svoju svrhu. Disciplina i rad.

Rezultat svega - 21 pobjeda u 24 utakmice ove sezone u prvenstvu i Kupu Hrvatske, trenutno treće mjesto na ljestvici i plasman u polufinale Kupa. Uz sve to deset uzastopnih prvenstvenih pobjeda, Rijeka koja puše za vratom Dinamu i Hajduku, momčad koja pobjeđuje na teškim gostovanjima, upisuje bodove i kada ne igra najbolje. Ništa ne dolazi slučajno...

Rastezanje nakon treninga i na kraju svega put u plićak obližnje plaže za relaksaciju. Na Kantridi stasaju neke nove nade koje jamče budućnost kluba. Neki budući prvotimci Rijeke na novoj Kantridi koju svi s nestrpljenjem čekaju. Pioniri kluba s Kantride za svijetlu budućnost riječkog nogometa.