Vito Šegon
Škola : 1. HNL kadeti
Pioniri slavili, poraz kadeta
30.05.2015.

Pioniri Rijeke pobijedili su Lokomotivu (3:2), dok su kadeti poraženi (0:2) na oproštaju od sezone u ogledima 30. kola Prve HNL.  Prvi su na travnjak izašli kadeti koji su tražili pobjedu protiv drugoplasirane Lokomotive kojom bi potvrdili treće mjesto. Ipak, to se nije dogodilo i izabranici Elvisa Brajkovića sada se moraju nadati da Osijek, koji zaostaje dva boda, neće pobijediti Šibenik, te da Zagreb, koji zaostaje tri  boda, ali ima bolji međusobni omjer, neće svladati Varaždin.

Rijeka u prvom poluvremenu utakmice protiv Lokomotive nije imala sreće. Kada jedna momčad u kratkom razmaku tri puta pogodi okvir gola, onda je jasno da je rezultat na poluvremenu mogao biti značajno drugačiji. Naime, Rijeka je već u prvoj minuti mogla povesti.  Modrić je odlično pronašao Barabu koji je s 15 metara potegnuo i pogodio vratnicu! Rijeka je ponovo zaprijetila u osmoj minuti. Prpić je izveo korner, Rilov dobro skočio, ali lopta je otišla iznad grede.

Samo minutu kasnije Rilov je uputio udarac s dvadesetak metara, ali greda je spriječila vodstvo Rijeke. U 12. minuti nova prilika za izabranike Elvisa Brajkovića. Blatančić je izveo slobodan udarac, a lopta je ponovo odsjela na gredi! Lokomotiva je zaprijetila u 15. minuti kada je Nicoletti spretno izbacio jedan ubačaj.

Nogometaši Lokomotive uspjeli su zatim povezati konce u igri i nagrada je stigla u 34. minuti. Nakon jedne brze akcije, lopta je došla do Kolege na lijevoj strani kaznenog prostora. Nogometaš Lokomotive riješio se pratnje i poentirao - 0:1. U završnici prvog dijela Ćaćić nije dobro očistio jednu loptu, ali Nicoletti je obranio udarac Babića.

Rijeka je krenula u drugi željna preokreta, no ubrzo je stigao hladan tuš. Nicoletti nije dobro reagirao nakon jednog ubačaja i lopta je nes(p)retno pala ispred Krajinovića koji ju je pospremio u mrežu. Unatoč trudu i želji Rijeka nije uspijevala stvoriti pravu priliku. U 54. minuti Lokomotiva je opet zaprijetila. Rihtar je proigrao kolegu čiji je udarac očistio Ćaćić, a onda je opet natrčao Rihtar čiji udarac brani Nicoletti.

Pioniri su pak upisali pobjedu i povećali prednost pred Hajdukom na drugom mjestu na četiri boda. Hajduk mora odraditi još dvije utakmice (Cibalia, Split) i potrebna su mu četiri boda za drugo mjesto pošto ima bolji međusobni omjer protiv Rijeke. Izabranici Tomislava Čizmarevića zaključili su tako jednu uspješnu sezonu pobjedom. Utakmicu su otvorili udarcem Kuqija i pokušajem Matulje glavom nakon kojega je lopta otišla iznad vratnice.

Gol je stigao u 15. minuti, Smolčić je ubacio, a Matulja glavom poentirao - 1:0. Četiri minute kasnije Petrović je ubacio, lopta je preletjela na drugu vratnicu, ali Kuqi nije bio precizan. I onda tri minute prije kraja prvog poluvremena Rijeka je udvostručila prednost. Lokomotiva nije dobro očistila jednu opasnost, lopta je došla do Ivana Smolčića koji je preciznim udarcem s dvadesetak metara matirao suparničkog vratara - 2:0.

Rijeka nije dobro otvorila drugo poluvrijeme. U 38. minuti Budimir Podraniy je lijepo prošao i preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio suprotni kut i vratio goste u igru - 2:1.  Rijeka je krenula po treći gol, Jurešić je lijepo potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali vratar Bermanec bio je siguran.

I onda je u 49. minuti Šegon odlično proigrao Petrovića. Bermanec je na trenutak zastao i nije istrčao na vrijeme i napadač Rijeke lobom je donio bijelima treći gol - 3:1 Iako se činilo da će Rijeka mirno privesti kraju, gosti su se opet vratili. Nakon jednog ispucavanja Pandura, Lokomotiva je uzela loptu i stigla pred gol. Zagrepčani su kružili oko šesnaesterca, riječki nogometaši nisu nikako uspijevali izbiti loptu i otkloniti opasnost. Na kraju svega, nakon jednog prizemnog ubačaja, Grdenić je bio na pravom mjestu i poentirao - 3:2. Ipak, u konačnici to je bilo samo dovoljno da gosti ublaže poraz.