Marko Jelić
Pioniri svladali Vinodol i Naprijed
03.05.2015.

Nakon uspješnog petka, stariji i mlađi pioniri Rijeke i Rijeke II uspješno su odradili i svoje nedjeljne obaveze u 27. kolu Prve omladinske lige. Stariji pioniri Rijeke II i mlađi pioniri Rijeke napravili su tako novi korak prema tituli županijskog prvaka.

Rijeka je na domaćem terenu protiv Vinodola postigla čak 21 gol. Izabranici Igora Tkalčevića poveli su već u  trećoj minuti kada je Hodža proigrao Jelića - 1:0. Samo minutu kasnije Hodža je odlično pucao, a lopta je od prečke završila u mreži. Na 3:0 povisio je Braut koji je, također lijepim udarcem, matirao vratara Vinodola. Rijeka je tako kroz utakmicu nastavila puniti mrežu suparnika. Upečatljiva je bila akcija za 5:0 kada je Braut odlično proigrao Jelića, te pogodak Jelića za 7:0 kada je lobom matirao vratara Vinodola. Inače, najupečatljiviji trenutak za goste dogodio se u 16. minuti kada je vratar Baričević odlično obranio pokušaj Brauta s bijele točke.

Stariji pioniri Rijeke nisu ni morali istrčati na travnjak budući da gosti iz Novog Vinodolskog nisu doputovali na utakmicu.

Uspješna je bila i Rijeka II koja je gostovala na Hreljinu. Stariji pioniri slavili su 4:1 protiv Naprijeda iako je domaćin poveo u 2. minuti. Izabranici Danila Butorovića preokrenuli su rezultat unutar pet minuta pogocima Bernobića (7') i Bilobrka (12'). Mlađi pioniri slavili su 6:0 na Lonji uz hat-trick Dominika Simčića.