Marko Šušak
Pioniri srebrni u Vukovaru
26.04.2015.

Pioniri Rijeke (2001. godište) osvojili su drugo mjesto na 13. izdanju memorijalnog turnira 'Vukovarski branitelji'. U finalnom ogledu protiv Dinama Riječani su poraženi rezultatom 3:0 pa im je pripala srebrna medalja dok je Marko Šušak izabran za najboljeg vratara turnira.

U razigravanju po skupinama momčad Danila Butorovića pobijedila je Hajduk (1:0) i selekciju Hrvata iz Austrije (4:2), remizirala s Lokomotivom (1:1) pa u polufinalu pobijedila Slaven Belupo (1:0). Na kraju, u ogledu za zlato ponestalo je snage mladim Riječanima koji su unatoč porazu u finalu ostvarili veliki uspjeh budući da se, zbog nastupa svih hrvatskih prvoligaša, radilo o svojevrsnom prvenstvu Hrvatske.

Za Rijeku su nastupili Matija Vlahović, Mateo Babić, Karlo Radošević, Tino Calcich, Marko Putnik, Mazen Sharbini, Tin Jurica, Borna Bilobrk, Filip Najhart, Donato Bernobić, Ivan Biškupović, Marko Šušak, Andrej Krnjatić, Alen Smolić, Amar Zahirović, Petar Šušnjar, Jakov Jurica i Jan Radović.

Uz momčad su bili trener Danilo Butorović, zamjenik voditelja škole nogometa Boris Milanović, pomoćni trener Deni Jančić i fizioterapeut Dejan Mijuk.