Dominik Simčić
Škola : 1. OL pioniri
Poker pobjeda riječkih pionira
01.04.2015.

Mlađi i stariji pioniri Rijeke i Rijeke II u srijedu su uspješno odradili svoje obaveze 21. kola Prve omladinske lige postignuvši ukupno 34 gola. Rijeka II nastupila je na pomoćnom igralištu Kantrida nadigravši Grbce 2000 (6:0, 12:0). Prvi su na travnjak izašli mlađi pioniri.

Gosti su izdržali deset minuta kada je Zuliani pobjegao obrani i poentirao - 1:0. Pet minuta kasnije Simčić je bio brži od suparničkih braniča i prizemnim udarcem povisio prednost - 2:0. Rijeka II je mogla i uvjerljivije voditi na poluvremenu, ali vratar Cvitan imao je nekoliko odličnih obrana. Treći gol stigao je u 48. minuti. Nakon jednog ubačaja iz slobodnog udarca lopta je došla do Simčića - 3:0. Jurković i Matija Frigan realizirali su još dvije prilike za 5:0, a konačan rezultat postavio je Simčić na asistenciju Hajdaraja.

Još efikasniji bili su stariji pioniri Rijeke II koji su zabili tucet golova. Već na otvaranju Rijeka II imala je nekoliko prilika, a Biškupović je pogodio gredu. Gol je stigao u osmoj minuti kada je Biškupović ostao sam u sredini kaznenog prostora - 1:0. Bio je to pogodak koji je otvorio put prema novim vrijednim bodovima izabranika Danila Butorovića i održavanju prednosti na vrhu ljestvice. Po dva gola postigli su Biškupović, Šarić, Šušnjar, Babić i Krnjatić.

Rijeka je pak gostovala kod Hreljina, mlađi pioniri pobijedili su s uvjerljivih 12:0 uz četiri pogotka Marka Jelića. Stariji pioniri su također bili uspješni uz dva gola Patrika Srzentića (4:0).