Igor Lepinjica
Škola : 1. liga juniori
Preokret kadeta protiv Grobničana
09.03.2015.

Kadeti Rijeke pobijedili su Grobničan 7:2 u utakmici 12. kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka. U zanimljivom ogledu gosti su pružali dobar otpor do 43. minute kada je Rijeka izjednačila i zatim odjurila do tri boda.

Izabranici Zdravka Šimića poveli su u sedmoj minuti. Flego je okrenuo čuvara na rubu kaznenog prostora, uslijedio je kontakt i sudac Janković je pokazao na bijelu točku. Flego je preuzeo odgovornost - 1:0. Ipak, Grobničan se vratio u 17. minuti. Brdar je odlično proigrao Vuškovića - 1:1. Gosti su i poveli u 26. minuti kada je Piljić sjajno pogodio s 25 metara - 1:2. Grobničan je imao još neke prilike, Golić je na otvaranju drugog poluvremena pobjegao braničima Rijeke, ali iz odlične prilike nije bio precizan. I onda je krenula Rijeka.

Mulac je zavrtio braniče na lijevoj strani i ubacio visoku loptu, a Flego je dobro reagirao pored neodlučnog vratara Bajusa - 2:2. Uslijedila je zatim solo dionica Roberta Vlizla koji je od 57. do 66. minute postigao hat-trick. Prvo je Dominković ubacio oštru prizemnu loptu koju je Vlizlo pospremio u mrežu - 3:2. Drugi gol stigao je u 62. minuti kada je nogometaš Rijeke s 15 metara matirao gostujućeg vratara - 4:2. Treći gol stigao je nakon odlične akcije riječkih nogometaša koji su brzo izveli slobodan udarac i u nekoliko dodavanja izbacili Vlizla u čistu situaciju - 5:2.

Rijeka je do kraja još dvaput zatresla mreža. Igor Lepinjica pogodio je u 71. minuti, a Dukađin je sedam minuta kasnije pospremio loptu od prečku za konačan rezultat.