Škola : 1. HNL kadeti : 1. kolo
Prva HNL: Kadeti Rijeke osmicom protiv Intera otvorili prvenstvo
15.08.2016.

Kadeti Rijeke otvorili su sezonu sjajnom predstavom i uvjerljivom pobjedom (8:1) protiv Intera iz Zapresića. U sjajnoj predstavi riječkih nogometaša, u konačnici se istaknuo Matej Vuk s četiri pogotka.

Rani gol Mateja Vuka u trećoj minuti, nakon što se nakon ubačaja sjajno snašao u šesnaestercu, nagovijestio je dominaciju Rijeke. U sedmoj minuti ponovo prilika za Rijeku, ali nakon gužve ispred vrata braniči Intera uspjeli su se obraniti.  Nedugo zatim, u devetoj minuti, Josip Mitrović je pronašao Vuka na drugoj strani i napadač Rijeke pogodio je bliži kut za vodstvo Rijeke - 2:0.

U desetoj minuti Rijeka je već vodila 3:0. Vuk je ponovo bio u prilici, ovog puta obranio je vratar Gugec, ali na odbijenu loptu natrčao je Mitrović i pospremio je u mrežu za 3:0.

Tada je uslijedio niz promašaja. Najprije se Dominik Rešetar usio odhrvati naletu dvojice riječkih braniča, ali pucao je pokraj gola. Ubrzo odgovara Rijeka s nekoliko dalekometnih udaraca međutim i njima nedostaje preciznosti.

Do promjene rezultata je došlo u 38. minuti nakon što je Kuqi srušen u šesnaestercu. Izvođač jedanaesterca je Vuk, lopta je poslao u jednu, vratara u drugu stranu i rezultat je 4:0.

U 45. minuti Kuqi je iznio loptu sa svoje polovice i dubinskim dodavanjem pronašao Mitrovića koji je pogodio nebranjeni suprotni kut za 5:0.

Na 6:0 povisio je Leon Petrović u 52. minuti. Prvo je ukrao loptu Mihaelu Šinku, a zatim je poslao pored nemoćnog vratara.

Novi pogodak Rijeka je postigla u 73. minuti. Denis Bušnja povratnom loptom pronalazi nečuvanog Antonija Dedića koji je pogodio za 7:0.

Izazito raspoloženi Vuk u 75. minuti oslobodio se čuvara i s ruba šesnaesterca pogodio je neobranjivo u gornji kut - 8:0.

U posljednim minutama utakmice gosti su došli do počasnog pogotka. Greška obrane omugućila je Rešetaru da  jednu odbijenu loptu nakon obrane Pandura pošalje mirno u mrežu - 8:1.

Rijeka – Inter 8:1 (15)