Škola : 1. HNL kadeti : 3. kolo
Prva HNL: Kadeti Rijeke ‘peticom’ do pobjede protiv Sesveta
28.08.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Sesvete 5:2 u 3. kola Prve HNL na igralištu Robert Komen ostvarivši treću pobjedu i tako nastavivši stopostotan niz u prvenstvu.

Prvo poluvrijeme donijelo je više ravnopravnu utakmicu, da bi Riječani nakon odmora stavili u brzinu više i počeli nizati prilike.

Prvu pravu priliku na utakmici imali su gosti kada su zaprijetili iz slobodnog udarca, ali Pandur je sjajno obranio. U 24. minuti stigao je odgovor Riječana, akcija po lijevoj strani od kuda Jasmin Hadžiisaku lijepo pogađa za vodstvo Rijeke - 1:0.

Rijeka je udvostručila prednost u 34. minuti kada je Dedić sjajno poentirao nakon akcije u kojoj je ispala obrana Sesveta.

Drugo poluvrijeme donijelo je dominaciju Rijeke, Sesvećani su se povukli na svoju polovicu i prijetili iz kontri. Nakon niza promašaja i sjajnih obrana Klepca, u 47. minuti  Matej Vuk prima loptu u šesnaestercu, oslobađa se čuvara i pogađa za 3:0. Na 4:0 u 68. minuti povisio je Denis Bušnja na ubačaj Jurešića.

U 72. minuti Filip  Hranjec  koristi neopreznost obrane Rijeke, izlazi jedan na jedan sa Pandurom i pogađa za smanjenje rezultata na 4:1.

Do promjene rezultata dolazi ponovo u 76. minuti, Hadžiisaku je ubacio, Mitrović pospremio loptu u mrežu za 5:1. U zadnjoj minuti utakmice, Hranjec ponovo bježi riječkoj obrani i pada nakon kontakta s Hrvojem Smolčićem i sudac Jakovac pokazao je na bijelu točku. Hranjec je bio siguran i na taj način samo ublažio poraz svoje momčadi.

Rijeka – Sesvete 5:2 (16)