Škola : 1. HNL pioniri : 3. kolo
Prva HNL: Pioniri pobijedili Sesvete, Brekalo donio tri boda
28.08.2016.

U utakmici 3. kola Prve HNL pioniri Rijeke ugostili su Sesvete na igralištu Robert Komen i na kraju slavili s 1:0. Strijelac odlučujućeg pogotka na utakmici bio je Jakov Brekalo u osmoj minuti susreta. Iako se velika bitka vodila na sredini terena, kako je susret odmicao tako su se Riječani sve češće nalazili u prilikama.

Pred kraj prvog poluvremena došlo je do gužve u gostujućem šesnaestercu ali obrana je otklonila opasnost u zadnji tren. Stigao je odmah odgovor i na drugoj strani, međutim Rendić je obranio .

U drugom poluvremenu najprije se Braut našao u prilici kada je bio sam na povratnoj lopti, ali vratar brani. Zatim je Brekalo pokušao atraktivno škaricama nakon jednog ubačaja, ali lopta sjeda na gredi. U zadnjim minutama utakmice nakon ubačaja Papić trese mrežu, ali pogodak je poništen zbog zaleđa i ostalo je na kraju 1:0.