Škola : 1. HNL pioniri : 1. kolo
Prva HNL: Pioniri Rijeke svladali Inter na otvaranju sezone
14.08.2016.

Pioniri Rijeke (2002. godište) pobjedom protiv Intera iz Zaprešića uspješno su krenuli u novu sezonu. Već na početku utakmice obje momčadi pokazale su dobru igru i stvorile nekoliko prilika.

Najprije je Rijeka zaprijetila nakon udarca iz kuta kada je Švorinić pogodio gredu u 8. minuti susreta, da bi nedugo zatim Braut pokušao lobom, međutim, nedostajalo je preciznosti.

U 15. minuti uslijedio je odgovor Intera, pokušaj iz slobodnog udarca, ali greda je ovog puta spasila Rijeku. Četiri minute kasnije ponovo je prijetio Inter i greda je ponovo spasila Rijeku.

Do kraja poluvremena, Rijeka je imala još jednu priliku, nakon udarca iz kuta Niko Hrmić najbolje se snašao u šesnaestercu, ali puca preko gola.

Nastavak utakmice donio je dominaciju Rijeke. Najprije su domaći zaprijetili iz slobodnog udarca, potom nakon ubačaja s lijeve strane, ali vratar Intera je bio na mjestu.

Rijeka je povela u 49. minuti. Solo akcija Edi Ajanovića koji je pogodio nebranjeni kut za vodstvo Rijeke - 1:0.

U 66. minuti Ajanović je pronašao Marka Jelića u šesnaestercu koji se oslobodio dvojice čuvara i pogodio za 2:0.

Rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, međutim u posljednjim minutama utakmice Dominik Žgomba iz blizine je pogodio stativu.

Rijeka – Inter 2:0 (17)