Škola : 1. HNL kadeti : 1. kolo
Prva HNL: Pioniri Rijeke svladali Zadar, Ivan Frigan pogodio za pobjedu
13.08.2017.

Pioniri Rijeke pobijedili su Zadar 1:0 u prvoj prvenstvenoj utakmici Prve HNL. Pobjednički pogodak postigao je Ivan Frigan.

Igrala se 63. minuta kada se nakon ubačaja Lazara iz slobodnog udarca u gužvi najbolje snašao Ivan Frigan i pogodio za 1:0 i u konačnici Rijeci donio tri boda.

Unatoč riječkoj dominaciji prva prilika pripala je Zadru. Nakon pogreške obrane Gagula je sam izašao pred vratara Frigana koji je uz pomoć Lapića uspio sačuvati mrežu.

Potom je uslijedilo nekoliko prilika Riječana, međutim nedostajalo je mirnoće u završnici i rezultat je mirovao sve do drugog dijela i trenutka u 63. minuti koji je prelomio utakmicu.

Rijeka – Zadar 1:0 (6)