Riječka delegacija odala počast Milanu Ružiću – Minti
26.01.2017.

Riječka delegacija koju su činili Srećko Juričić, Zvjezdan Radin, Milan Radović, Mauro Ravnić, Edis Jasprica, Zoran Šestan i Damir Desnica u četvrtak su u Kraljevici posjetili posljednje počivalište riječke nogometne legende Milana Ružića Minte, jednog od najboljih igrača u povijesti HNK Rijeka.

Nekadašnji prvotimci Rijeke, koji su ispisali njegovu povijest, prisjetili su se Minte kojega su navijači opisali riječima "Desetka na zemlji, desetka na nebu".

Prošle su tri tužne godine od kada nas je napustio legendarni Minta Ružić. Rođen je u Kraljevici 1955. godine, a za HNK Rijeka od 1975. do 1983. godine odigrao je 430 utakmica i postigao 31 pogodak.

Bio je jedan od ključnih igrača Rijeke krajem 70-tih godina kada su osvojeni prvi trofeji u povijesti kluba – dva Kupa 1978. i 1979. godine.

Ružić je bio i reprezentativac Jugoslavije a nakon odlaska iz Rijeke nastupao i za belgijski Gent.