Škola : 1. HNL kadeti : 9. kolo
Rijeka – Adriatic 3:1
18.10.2015.

Kadeti Rijeke nastavili sa sjajnim igrama, u devetom kolu Prve lige pobijedili su Adriatic 3:1 i tako stigli do sedme pobjede i drugog mjesta na ljestvici. Rijeka za Dinamom zaostaje pet bodova, ali ima i utakmicu manje. Franko Kovačević je s nova dva gola stigao do brojke od deset pogodaka u devet utakmica i prvog mjesta ljestvice strijelaca koje dijeli s Tomislavom Kneževićem i Darijom Špikićem, dvojcem iz Dinama.

Rijeka je protiv Adriatica povela već u četvrtoj minuti. Nakon ubačaja Črnko je ostao sam na desetak metara i poentirao - 1:0.  Jedanaest minuta kasnije Rijeka je udvostručila prednost. Kovačević je bio najspretniji u gužvi - 2:0.

Gosti su se samo tri minute kasnije vratili u igru. Duvnjak je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je na putu prema golu pogodila riječki blok i prevarila vratara Majkića - 2:1. U 20. minuti Adriatic je imao novu priliku, ali udarac Bobanovića zaustavila je greda.

Novi problemi za Rijeku uslijedili su u 50. minuti kada je Čeliković zaradio drugi žuti karton, ali već u 61. minuti i Adriatic je ostao s deset igrača nakon što je Jurjević također zaradio drugi žuti karton.

Rijeka je krenula po treći gol i nizala prilike. U 64. minuti braniči Adriatica izbacili su loptu s gol crte, u idućoj akciji vratar Silić stigao je pravovremenim istrčavanjem izbiti loptu ispred Šanteka. Ubrzo se i Kovačević nakon solo prodora našao pred Silićem koji je opet izašao kao pobjednik.

Trebalo je dočekati drugu minutu sudačke nadoknade i drugi gol Kovačevića za potvrdu pobjede.

Rijeka – Adriatic 3:1 (24)