Škola : 1. HNL pioniri : 23. kolo
Rijeka – Cibalia 2:1, Jelić pogodio za treću uzastopnu pobjedu
02.04.2017.

Pioniri Rijeke pobijedili su Cibaliju 2:1 na domaćem terenu u utakmici 23.kola Prve HNL te tako upisali treću pobjedu zaredom.

Pioniri su imali inicijativu i stvarali pritisak. To im se isplatilo u 18. minuti. Švorinić je izbjegao zaleđe i pogodio za vodstvo 1:0.  Rijeka je mogla i s većom prednosti na odmor. Švorinić je primio loptu u kaznenom prostoru, ali je promašio okvir gola.

Na početku drugog dijela, u 43. minuti, Cibalia je vratila utakmicu na početak. Probili su po lijevoj strani, a u petercu je Branšteter neometano glavom pospremio loptu u mrežu za 1:1.

Riječani nisu dopustili da ih pogodak omete. Najprije su zaprijetili preko Floridana. Senčar je ubacio iz kuta, najviši u skoku bio je Floridan koji je loše zahvatio loptu i gostujuća obrana uspjela je otkloniti opasnost.

U 55. minuti joker s klupe Marko Jelić donio je Rijeci pobjedu. Floridan je ubacio iz slobodnog udarca, a u šesnaestercu se najbolje snašao Jelić i nogom pogodio suprotni kut za 2:1 i slavlje Riječana.