Škola : 1. HNL kadeti : 8. kolo
Rijeka – Cibalia 4:0, kadeti zabili dva gola s igračem manje i promašili dva penala
02.10.2017.

Kadeti Rijeke pobijedili su Cibaliju 4:0 u utakmici osmog kola Prve lige. Izabranici Gorana Vincetića stigli su do šeste prvenstvene pobjede u zanimljivom ogledu u kojem su kojem su čak dva pogotka postigli s igračem manje na travnjaku.

Naime, nogometaši Rijeke su od 18. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Najhart zbog prekršaja nad suparničkim igračem u izglednoj prilici za postizanje pogotka.

Unatoč igraču manje Rijeka je povela u 26. minuti. Liber je povukao brzu kontru s centra terena, duplim pasom s Omerovićem izbacio obranu Cibalije i pogodio za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije Legović je povećao vodstvo. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Legović je na drugoj vratnici zakucao loptu za 2:0.

Rijeka je do nove prilike stigla u 34. minuti kada je zaradila kazneni udarac, ali pokušaj Lozića obranio je vratar Cibalije. Devet minuta kasnije vratar Aleksić zaradio je novu opomenu i crveni karton,

Na uvodu u drugi dio Lozić je iskoristio priliku i povisio na 3:0. U 50. minuti Biškupović je ušao umjesto strijelca Lozića i samo tri minute poslije postavio konačnih 4:0.

Rijeka je drugu priliku s bijele točke imala u 76. minuti, ali Biškupović nije bio precizan