Škola : Kup juniori
Rijeka – Dinamo 0:2
08.03.2018.

Juniori Rijeke poraženi su od Dinama (0:2) u četvrtfinalu Kupa Hrvatske odigranom na glavnom travnjaku stadiona HNK Rijeka.

U čvrstoj utakmici, dva respektabilna protivnika pokazala su zašto su u vrhu Prve HNL. Utakmicu je usmjerio crveni karton Antuna Svetića, koji je u razmaku od dvije minute (37', 38') zaradio dva žuta kartona i izabranici Renata Pilipovića odigrali su 50 minuta s igračem manje.

Dinamo je mogao do vodstva u dva navrata u prvom dijelu. Oba puta nakon pogreške riječkog vratara, ali napadači Dinama nisu uspjeli iskoristiti prilike.

Mreže su mirovale do 56. minute kada je Pranjić ubacio s desne strane, Baturina vratio u sredinu, a Ćuže neometano s ruba peterca prizemno pogodio za 0:1 i tako ujedno slomivši riječke ambicije s obzirom na brojčano stanje na terenu.

Najbliže izjednačenju Rijeka je bila u 61. minuti. Ivan Lepinjica oduzeo je loptu na sredini terena, a Mitrović sjajno potegnuo sa nekih sedamnaest metara. Greda se zatresla, ali rezultat se nije mijenjao.

Priliku Rijeke propustio je iskoristiti Čeliković u 53. minuti. Črnko je ubacio iz slobodnog udarca, a Čeliković na drugoj vratnici, glavom u padu iz blizine naciljao donji kut, međutim vratar Klemenčić bio je spreman.

U posljednjim trenucima utakmice Ćuze je postavio konačan rezultat (0:2) nakon što je sigurno realizirao najstrožu kaznu.

Rijeka – Dinamo 0:2 (22)