Škola : 1. HNL juniori : 12. kolo
Rijeka – Dinamo 0:2
14.02.2016.

Juniori Rijeke poraženi su od Dinama (0:2) u utakmici 12. kola Prve HNL. Utakmicu je pratila poznata riječka kiša koja je svih 90 minuta bila faktor u ogledu dvaju ekipa, a Dinamo je u Rijeku stigao s momčadi kojoj su kostur činili igrači koji su igrali juniorsku Ligu prvaka.

Rijeka je dobro parirala, gosti su imali kontrolu nad posjedom lopte u prvih dvadesetak minuta, ali bez ozbiljnije prilike. U 14. minuti ubačaj Čabraje okrznuo je Abramova i promijenio smjer, ali Nicoletti je bio spreman.

Ključan trenutak dogodio se u 22. minuti. Rilov je pokušao doći do lopte pred suparničkim golom, te je pomalo nes(p)retnim  startom srušio suparničkog igrača. Sudac Marin Vidulin pokazao mu je drugi žuti karton.

Unatoč igraču više Dinamo nije previše napravio. Lovren je pucao u 34. minuti, a lopta je okrznula Biasiola i prošla uz vratnicu.

Modri su do gola stigli u sudačkoj nadoknadi. Nakon jedne brze akcije po desnom boku, Moro je uspio proći kroz šumu nogu i nakon kontakta s Turkaljom, sudac je pokazao na bijelu točku. Božić je bio siguran - 0:1.

Dinamo je i u nastavku koristio brojačnu prednost i s obzirom na vremenske uvjete postajalo je sve teže igrati. U 70. minuti Mulac je zamalo iznenadio Šempera sa svoje polovice. Vratar Dinama u nekoliko navrata izašao je daleko sa svojeg gola, Mulac je pokušao to iskoristiti i nedostajalo je malo jačine u loptu da iznenadi Šempera.

U 72. minuti Slunjski je pogodio gredu, a tri minute kasnije Dinamo je stigao do drugog gola. Čabraja je ubacio, Lovren smirio za Olma koji je matirao Nicolettija s 15 metara - 0:2.

Rijeka – Dinamo 0:2 (27)