Jozef Kuqi
Škola : Kup pioniri
Rijeka – Dinamo 0:3
22.04.2015.

Pioniri Rijeke poraženi su od Dinama (0:3) u prvom ogledu polufinala Kupa Hrvatske i pred uzvrat ostavili su si minimalne šanse za prolaz u finale. Riječki nogometaši nisu uspjeli razviti željenu igru protiv Dinama i veći dio utakmice bili su bezopasni za suparnički gol. Prvi su zaprijetili gosti, u 11. minuti udarac Ernsta obranio je Pandur. Iako se Rijeka dobro držala gosti su poveli iz prekida.

Marin je izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, prebacio živi zid i vratar Rijeke Pandur nije uspio dohvatiti loptu - 0:1. Rijeka je prvu priliku imala u 28. minuti. U završnici kontre Vuk je proigrao Petrovića čiji je udarac otišao pored gola. Dinamo je uzvratio tri minute kasnije. Čolina je ubacio, Đumlijan opasno pucao glavom. Vratar Rijeke Ivor Pandur istaknuo se u 34. minuti kada je zaustavio pokušaj Tomaškovića.

I onda je u sudačkoj nadoknadi stigao hladan tuš za riječke nogometaše. Pandur je odbio jedan udarac, a Mihaljević pospremio loptu u mrežu u situaciji koja je "mirisala" na zaleđe - 0:2. Rijeka se pokušala vratiti u nastavku. Odličan prodor Šegona okončao je Petrović udarcem, ali nije bilo dovoljno preciznosti da bi matirao Kotarskog.

U 61. minuti Rijeka je ostala s deset igrača nakon isključenja Hadžiisakua, a Dinamo je prednost naplatio u zadnjoj minuti drugim pogotkom Marina - 0:3.