Škola : 1. HNL kadeti : 27. kolo
Rijeka – Dinamo 0:4
15.05.2016.

Kadeti Rijeke doživjeli su uvjerljiv poraz od Dinama (0:4) u utakmici 27. kola Prve HNL. Kada jedna utakmica završi rezultatom 0:4 čudno zvuči tvrdnja da kadeti Rijeke kroz utakmicu nisu bili u podređenom položaju, te da su u određenim dijelovima bili i dominantnija ekipa. Razlika je bila u činjenici da je Dinamo svoje prilike iskoristio i tako već u prvom poluvremenu usmjerio utakmicu.

Već u drugoj minuti Franko Kovačević našao se u odličnoj situaciji u kaznenom prostoru, ali njegov udarac blokirali su gostujući braniči. Samo minutu kasnije Črnko se sjajno sjurio u kazneni prostor, ali njegov udarac u sjajnoj situaciji otišao je pored vratnice.

Na drugoj strani Dinamo je poveo u 13. minuti. Špikić je na rubu kaznenog prostora gurnuo loptu u prostor za Kulenovića koji ne griješi - 0:1. Rijeka je uzvratila snažnim udarcem Čelikovića s 25 metara, ali nedostajalo je preciznosti.

I onda je stigla u 26. minuti u kojoj je još jednom zaspala riječka obrana. Vidović nije uspio blokirati ubačaj Pranjića s praktički pola terena, lopta je završila u petercu gdje je Kulenović ponovo bio spretniji od riječih stopera - 0:2. Četiri minute kasnije Vidović i Srok se nisu snašli u kaznenom prostoru, loptu je pokupio Kulenović koji je snažno pucao, ali Majkić je odlično obranio.

Pred kraj prvog dijela Ivan Lepinjica je lijepo ubacio, ali Mioč se nije uspio izboriti za bolju poziciju i kvalitetniji udarac glavom.

Još jedna nespretnost dovela je do trećeg gola Dinama u 44. minuti. Kulenović je s desne strane uspio gurnuti loptu pred gol gdje je najbrži bio Ćuže - 0:3.

Rijeka je zatim pritisnula i imala je nekoliko izglednih situacija. U 52. minuti Črnko je lijepo potegnuo iz slobodnog udarca, lopta je pogodila Briškog u živom zidu i završila malo iznad grede.

U 67. minuti Črnko je sjajno podvalio loptu za Kovačevića koji je krenuo sam prema golu, te pao nakon kontakta s braničem Dinama, ali Vidulin nije smatrao da se radi o prekršaju za penal.

I na kraju Dinamo je postigao četvrti gol u 68. minuti. Riječka obrana nije uspjela otkloniti jedan visoki ubačaj, lopta je došla do Kulenovića koji je sjajno stisnuo loptu iz prve za konačnih - 0:4.

Rijeka – Dinamo 0:4 (30)