Škola : 1. HNL pioniri : 27. kolo
Rijeka – Dinamo 1:2
15.05.2016.

Stariji pioniri Rijeke poraženi su od Dinama (1:2) u utakmici 27. kola Prve HNL. U zanimljivom ogledu odigranom na stadionu Robert Komen, izabranicima Dragana Meića malo je nedostajalo da osvoje bod u derbiju s vodećom momčadi prvenstva.

Rijeka je konkretnije od Dinama krenula u utakmicu s nekoliko obećavajućih situacija pred vratima gostiju. Prvi udarac prema golu stigao je na drugoj strani u 17. minuti kada je Hasić odnio jednu loptu, proigrao Mihokovića čiji je udarac s ruba kaznenog prostora obranio Vlahović.

I onda je stigao pogodak Rijeke. Na desnoj strani Rijeka je iščeprkala jednu loptu. Hrštić je napravio nekoliko koraka prema natrag i lijevom nogom ubacio prizmenu loptu koja je prošla pored svih braniča Dinama i iznenadila vratara - 1:0.

Dinamo je tada polako počeo hvatati konce u igri, ali niti jedna momčad do kraja poluvremena nije uspjela pronaći put do mreže.

Rijeka je dobro krenula u nastavak, Dinamo je sve više pritiskao i pogodak je stigao u 38. minuti. Nakon jedne brze akcije gostiju, Krizmanić je uputio jak udarac s lijeve strane. Vlahović je dobro obranio, ali lopta se odbila do Jančića koji je bio najbrži i poentirao - 1:1.

Sedam minuta kasnije Dinamo je imao novu priliku, ali udarac Mihokovića iz izgledne situacije otišao je preko grede.

I onda je stigao odlučujući trenutak u 57. minuti. Dinamo je izborio slobodan udarac na desnoj strani. Nakon ubačaja Šaranić je bio najbrži između riječkih braniča i pospremio loptu je u mrežu - 1:2.

Rijeka se pokušala vratiti, ali Dinamova čvrsta obrana nije ostavila previše prostora. Najbolja prilika na kraju je bila ona u 67. minuti kada je Belančić potegnuo s dvadesetak metara, ali udarac je bio previše po sredini gola.

Rijeka – Dinamo 1:2 (23)