Škola : 1. HNL pioniri : 17. kolo
Rijeka – Hajduk 0:0
04.12.2016.

Pioniri Rijeke remizirali su protiv Hajduka u 17.kola Prve HNL odigravši utakmicu bez pogodaka 0:0. Bio je to čvrsti Jadranski derbi,  s puno trke, zalaganja i borbe na sredini terena.

Prva prilike pripale su Riječanima, obje nakon duge lopte Matića koji je precizno upošljavao napadače. Najprije je u trećoj minuti izbacio u priliku Papića, ali je Pelivan klizećim startom otklonio opasnost. U drugoj akciji, dvije minute kasnije,  Franetović je bio brži i pokupio loptu ispred Žgombe.

Hajduk je odgovorio preko Bebića koji se našao prostora za udarac u kaznenmom, ali sjajno je jednom rukom obranio Rendić.

Rijeka je zaprijetila nakon kornera Matića, ali obrana Hajduka uspjela je blokirati pokušaj Brekala.
Posljednja prilika u prvom dijelu pripala je Hajduku nakon lošeg ispucavanja Rendića u 23. minuti, ali udarac Topića s ruba kaznenog prostora otišao je pored vratnice.

U drugom dijelu Rijeka je bila bliže pogotku, a najbolje prilike imao je Papić. Najprije je nakon ubačaja iz kuta Hodže, Papić ostao sam u kaznenom prostoru, ali njegov udarac otišao je pored gola.

Nekoliko minuta kasnije ponovo je Hodža dobro ubacio, najviši u skoku bio je Papić, a njegov udarac glavom ukrotio je Franetović.

Jedinu priliku u drugom dijelu za Hajduk imao je Topić u 65. minuti kada je izbio sam pred Rendića, ali riječki vratar izašao je kao pobjednik i sačuvao svoju mrežu.

Rijeka – Hajduk 0:0 (27)