Škola : Kup kadeti
Rijeka – Hajduk 1:2
01.03.2017.

Kadeti Rijeke u srijedu su poraženi 1:2 od Hajduka u četvrtfinalu Kupa Hrvatske na domaćem terenu okončavši tako nastup u ovom natjecanju. Čvrsta utakmica opravdala je očekivanja derbija u kojem su na kraju pobjedu odnijeli gosti.

Prvu priliku na utakmici imali su Riječani. Mohorovičić je povukao kontru, ali njegov i Zrilićev udarac završili su u bloku.

Hajduk je odgovorio u osmoj minuti i odmah poveo. Kreković je brzu kontru pretvorio u pogodak za 1:0. U 25. minuti Bajić je ispremiješao riječku obranu, zatim ubacio, ali pokušaj Šege otišao je pored gola.

Rijeka je odgovorila u 28. minuti kada je Matulja nesebično gurnuo na drugu vratnicu za Biškupovića koji je malo zakasnio i ostao kratak.

U 35. minuti Nekić je pokušao nakon što je bio najviši u skoku poslije ubačaja iz kuta, ali lopta je otišla pored vratnice.

Tri minute kasnije na rubu kaznenog prostora srušen je Mitrović, a pokušaj Hadžiisakua prošao je pored vratnice.

Do kraja poluvremena Hajduk je zaprijetio preko Blagaića, ali Pandur je bio na mjestu.

Na otvaranju drugog dijela Hadžiisaku je povukao kontru, pronašao Matulju u šesnaestercu čiji je udarac obranio Baždarić.

Blizu pogotka Hajduk je bio u 55. minuti, ali je Pandur sjajnim reakcijama spasio gol Riječana.

U 70. minuti Hajduk je povećao prednost. Šego je primio loptu u kaznenom prostoru i pogodio suprotni kut za 2:0.

Počasni pogodak Rijeka je postigla u 78. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane i pogreške vratara, na drugoj vratnici loptu u mrežu je pospremio Bušnja za 2:1 te tako postavio konačan rezultat.

Rijeka – Hajduk 1:2 (11)