Škola : 1. HNL kadeti : 17. kolo
Rijeka – Hajduk 1:2
04.12.2016.

Kadeti Rijeke upisali su prvi poraz u sezoni na domaćem terenu izgubivši od Hajduka 1:2 u utakmici 17. kola Prve HNL.

U dosta izjednačenoj utakmici, na kraju je slavila momčad koja je bila preciznija i uspjela iskoristiti svoje prilike.

Utakmica je krenula žustro i već u trećoj minuti Hrvoje Smolčić se našao u prilici. Nakon kornera, najviši u skoku bio je Smolčić, ali njegov udarac glavom otišao je iznad grede.

Nekoliko minuta kasnije Mohorovičić je probao iznenaditi vratara udarcem s 18 metara, ali Baždarić je obranio.

Hajduk je odgovorio u 10. minuti preko Bajića kada je pobjegao obrani, ušao u kazneni prostor, a njegov udarac prošao je uz vratnicu.

Najbolju priliku u prvom dijelu propustio je Matulja koji se nije najbolje snašao u kaznenom prostoru, pa je obrana Hajduka uspjela otkloniti opasnost.

I u drugi dio bolje su ušli Riječani. Najprije je Bošnjaković zaprijetio iz slobodnog udarca u 42. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Rijeka povela preko Mohorovičića.

U 44. minuti Matulja je primio loptu nakon auta, povratnom loptom pronašao Mohorovičića koji je pogodio za vodstvo 1:0.

Prednost nije dugo trajala. Već u 48. minuti izjednačio je Šego. Palaversa je prošao po lijevoj strani i u kaznenom prostoru pronašao Šegu koji je pospremio loptu u mrežu za 1:1.

Nakon toga uslijedilo je nekoliko dalekometnih pokušaja Hajduka. Najprije je pokušao Palaversa iz slobodnog udarca, ali Pandur sjajnom paradom izvadio je loptu iz gola. Nakon njega Brnić je okušao udarac sa nekih 18 metara, ali Pandur opet sjajno obranio.

U 65. minuti Blagajić se našao u prilici nakon što je pobjegao obrani, ali Pandur je istčao i pokupio loptu požrtvovnom reakcijom ispred Blagajića.

Trenutak odluke dogodio se u 70. minuti. Nakon ubačaja i gužve u šesnaestercu Rijeke, lopta je došla do Bajića, koji je neobranjivo pospremio loptu pod gredu za 1:2.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika pa se rezultat nije mijenjao. Ovom pobjedom, Hajduk je uzvratio Rijeci za domaći poraz i preuzeo drugo mjesto na ljestvici.

Rijeka – Hajduk 1:2 (21)