Škola : 1. HNL pioniri : 12. kolo
Rijeka – Hajduk 2:1, Buljanović i Begović okrunili odličnu riječku predstavu
18.11.2018.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Hajduk 2:1 u utakmici 12. kola Prve HNL. Iako rezultat sugerira drugačije, Rijeka je u konačnici mogla i trebala slaviti puno uvjerljivije, ali pogodak Hajduka u prvoj minuti sudačke nadoknade nije mogao pokvariti odličan dojam kojega su izabranici Fausta Budicina ostavili kroz utakmicu.

Hajduk je bio nešto konkretniji na otvaranju, ali prva prilika bila je plod slučajnosti. U trećoj minuti Vrcić je ubacio s lijeve strane, lopta je u visokom luku preletjela vratara Tanjića i od grede se odbila natrag u igru.

Loptu je primio Petrović na sedam metara, ali njegov udarac obranio je Tanjić.

Rijeka je uzvratila u 10. minuti, Buljanović je primio loptu, napravio nekoliko koraka i sjajno pogodio s dvadesetak metara za veliko riječko slavlje - 1:0.

Vodeći pogodak omogućio je Rijeci da ne mora srljati, u 22. minuti Klarić-Kukuz lijepo je pucao s 18 metara, a lopta je otišla malo iznad grede.

Rijeka se bez problema nosila protiv Hajduka, nakon kornera u 30. minuti uslijedila je gužva, Buić se uspio okrenuti i pucati iz neposredne blizine, ali vratar Hajduka uspio je okrznuti loptu. Dvije minute kasnije Hajduk je ponovo pokušao s distance, udarac Brkljače otišao je pored gola.

U drugom dijelu Rijeka je otvorila lijepom akcijom, Buljanović je gurnuo loptu za Begovića koji je imao otvoren put prema golu, ali loš prvi dodir napadača Rijeke značio je i kraj prilike za domaćina.

Na drugoj strani ni Hajduk nije bio bezopasan, Jurić-Petrašilo lijepo je gurnuo loptu u prostor za Petrovića koji je izbio sam pred gol, ali udarac je završio u vanjskoj mreži.

I zatim je uslijedio period u kojem je Rijeka pritiskom natjerala obranu Hajduka na pogreške, gostujući braniči u nekoliko su navrata predali loptu pionirima Rijeke omogućivši im otvoren put prema golu.

U 48. Buljanović je dobio loptu u noge, krenuo prema golu, ali udarac s ruba kaznenog prostora obranio je vratar Hajduka. Četiri minute kasnije Buljanović je još jednom demonstrirao kvalitetu kada se na desnom boku lijepim driblingom riješio pratnje dvojice, ali završnica nije bila dobra.

U 56. minuti prilika pred vratima Rijeke pretvorila se u šansu za riječke nogometaše. Naime, vratar Tanjić snažno je ispucao jednu dugu loptu koja je doletjela u protivnički kazneni prostor. Flego se uspio izboriti za prostor, ali završni udarac nije bio dobar.

Sve je ipak stiglo na naplatu u 58. minuti. Begović je oduzeo loptu Goreti, sjurio se sam prema golu Hajduka i zatresao mrežu - 2:0.

Ni to nije bilo sve od riječke ekipe, u 61. minuti Buić je sjajnim topovskim udarcem potegnuo s 35 metara, a lopta je očešala gredu.

I onda je stigla prva minuta sudačke nadoknade, nakon ubačaja, lopta se odbila do Jelića koji je lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora - 2:1.

Ipak, Rijeka je uspjela sačuvati mirnoću i osvojiti zaslužena tri boda.

Rijeka – Hajduk 2:1 (14)