Škola : 1. HNL pioniri : 24. kolo
Rijeka – Hajduk 3:1
02.05.2018.

Pioniri Rijeke slavili su protiv Hajduka 3:1 u susretu 24. kola Prve HNL. Rijeku su do pobjede predvodili Tornato, Kovačević i Znamenaček.

Rijeka je otpor Hajduka slomila unutar tri minute. Bijeli su poveli u 50. minuti. Golemac je lijepo petom asistirao za Tornata koji je pogodio donji lijevi kut za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Kovačević je presjekao dodavanje i prebacio vratara Silića za 2:0.

Hajduk se vratio u igru u 55. minuti. Petrović je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta se odbila od riječkog bloka, promijenila smjer i prevarila vratara Frigana za 2:1.

Ipak, Rijeka nije dopustila Hajduku da se vrati u utakmicu, a pobjedu je potvrdio Znamenaček u 61. minuti. Kovačević je srušen u kaznenom prostoru, Znamenaček je preuzeo odgovornost i sigurno realizirao najstrožu kaznu za 3:1.

Nogometaši Hajduka su u nekoliko navrata tijekom utakmice pokušali iznenaditi Frigana dalekometnim udarcima, ali Frigan je bio spreman.

Rijeka je pak prijetila iz kontri. Tornato je u drugom dijelu izašao sam pred vratara Silića, ali je iskosa s ruba kaznenog prostora pucao pokraj gola.

Nekoliko minuta kasnije ponovo su Golemac i Tornato pokrenuli kontru. Golemac je gurnuo loptu za Tornata, ali vratar je pravovremeno istrčao i otklonio opasnost.

Rijeka – Hajduk 3:1 (25)