Škola : 1. HNL kadeti : 21. kolo
Rijeka – Hrvatski dragovoljac 4:0
22.03.2017.

Kadeti Rijeke nadigrali su Hrvatski dragovoljac 4:0 u susretu 21. kola Prve HNL. Iako su se nedjelju vratili s turnira koji se održao u Al Dhafri, umor se nije primijetio na igračima Rijeke. Stvorili su brojne  prilike, a Matulja, Zrilić, Mohorovičić i Dedić pobrinuli su se za visoku pobjedu Riječana.

Odmah na početku utakmice Zrilić se našao u prilici i s ruba šesnaesterca naciljao u donji lijevi kut te dobro protegnuo Zrinšcaka.

U 20. minuti zaprijetio je Vuk. Potegnuo je s nekih 18 metara, a lopta je prošla tik uz vratnicu. Nekoliko minuta kasnije Biškupović je primio loptu u šesnaestercu, a njegov pokušaj završio je u rukama Zrinščaka.

U 32. minuti Matulja je doveo Riječane u vodstvo. Vuk je prošao po lijevoj strani i u kaznenom prostoru pronašao Matulju koji je lobom pogodio za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Rijeka je udvostručila vodstvo. Zrilić je izbjegao zaleđe i pospremio loptu u mrežu za 2:0.

I u drugom dijelu Rijeka je imala inicijativu i tražila pogodak.

U 50. minuti u prilici se našao Zrilić. Vuk je ubacio, a Zrilić neometan, pucao pokraj gola. Ubrzo zatim, Kuqi je silovito potegnuo iz daljine, a vratnica je spasila Dragovoljac. U 60. minuti u prilici se ponovo našao Kuqi. Natrčao je na odbijenu loptu, ali vratnica je sačuvala mrežu gostiju.

Rezultat je mirovao do 62. minute kada je Rijeka povisila na 3:0. Nakon ubačaja iz kuta lopta se odbila do Mohorovičića koji je pucao s ruba šesnaesterca, a lopta se odbila od nekog od obrambenih igrača i prevarila Zrinščaka.

Na novi gol nije se dugo čekalo. Mohorovičić i Kuqi izigrali su obranu Dragovoljca i uposlili Dedića koji je pogodio suprotni kut za 4:0.

Do kraja susreta u prilici su se našli Petrović, Liber i Listar ali rezutat se nije mijenjao.

Rijeka – Hrvatski dragovoljac 4:0 (14)