Škola : 1. HNL juniori : 5. kolo
Rijeka – Hrvatski dragovoljac 6:2, hat-trick Ristovskog
10.10.2017.

Juniori Rijeke pobijedili su Hrvatski dragovoljac 6:2 u zaostaloj utakmici petog kola Prve HNL. Pobjedu Rijeci donijeli su trostruki strijelac Ristovski te Mitrović, Šantek i Dedić.

U dobroj predstavi izabranici Renata Pilipovića u čak šest navrata su zatresli mrežu stigavši do druge prvenstvene pobjede ove sezone.

Rijeku je u vodstvo doveo Ristovski u 13. minuti. Črnko je prošao po desnoj strani i na povratnoj pronašao Ristovskog koji je prizemno poslao loptu u suprotni kut - 1:0.

U 32. minuti Rijeka je povećala vodstvo. Črnko je dubinskom loptom izbacio Mitrovića u jedan na jedan priliku, koju je napadač Rijeke pretvorio u pogodak - 2:0.

Za miran odlazak na odmor pobrinuo se Ristovski. Bio je brži od istrčalog vratara Bogovića i lijepim lobom postigao svoj drugi pogodak za 3:0.

Pred kraj prvog dijela Hajster je ostao zaboravljen na drugoj vratnici, a Pandur sjajnom reakcijom obranio udarac izbliza i sačuvao prednost.

U nastavku utakmice, u 55. minuti, Ristovski se našao u novoj prilici. Potegnuo je s petnaest metara, greda se zatresla, a rezultat ostao isti.

Nekoliko minuta kasnije isti igrač stigao je do hat-tricka. Vuk je pronašao Ristovskog u kaznenom prostoru, koji je osamljen primio loptu i pogodio bliži kut za 4:0.

Hrvatski dragovoljac uspio je smanjiti u 67. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane, Markušić je s deset metara po dijagonali iz poluvoleja pogodio za 4:1.

Samo nekoliko minuta kasnije Buqaj je postigao novi pogodak za Dragovoljac. Sigurno je realizirao najstrožu kaznu za 4:2.

U 72.minuti Brdek je bio blizu pogotka. Pobjegao je Lepinjici i prebacio istrčalog Pandura, a lopta je otišla malo iznad gola.

U 77. minuti zaprijetila je Rijeka. Črnko je ubacio, a Dedić glavom nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

Do nove promjene rezultata došlo je u 85. minuti susreta. Mitrović je srušen u jedanaestercu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Šantek je bio izvođač i sigurno pogodio u lijeve rašlje za 5:2.

U posljednjoj minuti susreta Dedić je postavio konačan rezultat. Opalio je s osamnaest metara, a lopta je uz čudan luk prevarila vratara i završila u mreži za 6:2.

Rijeka – Hrvatski dragovoljac 6:2 (28)