Nogometaši Abuje
2. Momčad : Pripremna
Rijeka II – Abuja 1:2
26.05.2015.

Nogometaši akademije Abuja pobijedili su Rijeku II 2:1 u pripremnoj utakmici odigranoj u utorak na stadionu Žuknica u Kostreni. U zanimljivom ogledu na kraju je slavila Abuja čiji su sastav činili igrači 1997. godište i mlađe koji će nastupiti na nadolazećem Memorijalu Mladen Ramljak, te Kvarnerskoj rivijeri. Rijeka II je pak zaigrala u mješovitom sastavu u kojem su priliku dobili i juniori.

Na otvaranju utakmice obje momčadi su uglavnom pokušavale dalekometnim udarcima svladati suparničkog vratara. Abuja je zabila gol u 3. minuti, ali Kabiru je bio u zaleđu. Na drugoj strani udarac je oprobao Bajić, dok je pokušaj Dangubića otišao iznad vratnice. Orji i Abdullahi bili su stalna prijetnja u napadu, te su u 14. i 16. minuti pokušali s poludistance. Rijeka II povela je u 21. minuti. Dangubić je ubacio prizemno s desne strane, vratar Abuje nije dobro reagirao, lopta je prošla do Budana koji ju je samo proslijedio u mrežu - 1:0. Deset minuta kasnije Rijeka II mogla je udvostručiti prednost. Vidas je pucao, vratar Innocent nije najbolje ukrotio loptu i Dangubić je za malo iskoristio pogrešku. Abuja je uzvratila u 39. minuti, Orji se našao u odličnoj situaciji, ali Berković je sjajno obranio, dok Abdullah u nastavku akcije nije uspio ugurati loptu u mrežu.

Abuja je dobro ušla u drugi dio, a Rijeka II je novu priliku imala u 58. minuti. Nakon kornera lopta je došla do Dangubića na drugoj vratnici, napadač Rijeke II ju je primirio, ali udarac nije bio precizan. Abuja je zatim počela sve više prijetiti, Abdullahi je zatresao mrežu, ali pogodak je opet poništen zbog zaleđa.

I onda je u 62. minuti stigao pogodak. Obrana Rijeke II i vratar Berković sami su sebi zakomplicirali život izgubivši loptu na rubu kaznenog prostora. Berković je uspio reagirati i na vrijeme blokirati udarac Orjija, ali nije se uspio vratiti na gol i Abdullah je s ruba kaznenog prostora pospremio loptu u mrežu - 1:1. Samo dvije minute kasnije Orji je opet pobjegao riječkoj obrani i našao se oči u oči s Berkovićem. Vratar Rijeke II je već bio zalegnuo, ali je sjajnim refleksom spasio svoja vrata. Pogodak je stigao u 80. minuti. Odunayo je pobjegao riječkoj obrani sjurio se u kazneni prostor i zabio pobjednički gol - 1:2.

Rijeka II – Abuja 1:2 (15)