2. Momčad : 3. HNL zapad : 24. kolo
Rijeka II – HAŠK 2:0
23.04.2016.

Nogometaši Rijeke II pobijedili su HAŠK 2:o u utakmici 24. kola Treće HNL - Zapad. U utakmici odigranoj po kiši koja je neumorno padala, sve važno dogodilo se na otvaranju i završnici utakmice.

Rijeka II je otpor gostiju slomila već u šestoj minuti. Musa je ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, vratar Horvat je nije uspio dohvatiti i Budan je gurnuo loptu u praznu mrežu - 1:0.

Potvrda pobjede stigla je pak u sudačkoj nadoknadi. Budan se sjurio u kontru, prošao pored Condea, ušao u kazneni prostor i nakon što je pretrčao pola travnjaka mirno matirao Horvata - 2:0.

Prvo poluvrijeme ponudilo je puno trke, želje i kombinatorike na obje strane, ali osim riječkog pogotka, nije bilo previše golova.

U 21. minuti Conde je loše ispucao jednu loptu, koju je pokupio Vizinger. Napadač Rijeke oslobodio se pratnje, gurnuo za Nakića koji je ostao sam na 13 metara, ali njegov udarac iz velike prilike otišao je pored gola.

Na drugoj strani HAŠK je preko Brlečića i Muhammada pokušao s poludistance, ali vratar Ayotunde nije imao previše zahtjevan zadatak.

HAŠK ni u drugom poluvremenu nije stigao do prave prilike, nekoliko udaraca s poludistance bilo je sve što su gosti napravili.

Rijeka II je pak veliku priliku imala u 84. minuti. Rebernik je dugom loptom izbacio Budana koji se sjurio prema golu i, umjesto da uposli samog Šutića, s 15 metara uputio jak udarac. Horvat je kratko odbio loptu, natrčao je Mrdeša čiji je udarac na putu u mrežu blokirao Conde.