Mihovil Klapan
2. Momčad : 3. HNL zapad : 22. kolo
Rijeka II – Maksimir 1:0
12.04.2015.

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Maksimir 1:0 i u 22. kolu Treće HNL zapad upisali su četvrtu uzastopnu  pobjedu. S obzirom na odnos snaga na terenu i prikazanu igru, bila bi prava mala sportska nepravda da izabranici Ivice Kuleševića nisu izborili pobjedu. Ključan trenutak dogodio se u 67. minuti kada je jednu visoku loptu Dangubić uspio primiriti u kaznenom prostoru. Braniči Maksimira nisu na vrijeme reagirali, a Klapan je silovitim udarcem pospremio loptu u mrežu - 1:0. Bio je to trenutak odluke, Maksimir je pokušao zaigrati ofenzivnije, ali nije uspio stvoriti niti jednu izglednu priliku. Dangubić je dvaput u završnici (77', 88') izbio sam pred vratara, ali dva pokušaja loba nisu bila uspješna. Prije vodećeg gola, Rijeka II veliku priliku imala je i u 62. minuti. Kokorović je dugom loptom sjajno pronašao Vidasa koji se sjurio prema golu, ali njegov udarac lijevom nogom obranio je vratar Maksimira.

Rijeka II odigrala je odličnih 45 minuta u prvom dijelu, nedostajalo je malo sreće i koncentracije u završnici da se  naplati dobra igra. Već u šestoj minuti oštar udarac Collinsa s lijeve strane najavio je napade Rijeke. Najbliže golu u prvom poluvremenu Rijeka II bila je u 12. minuti. Dangubić se sjajno snašao na rubu kaznenog prostra, uputio prekrasan udarac, ali na kraju je vratnica spasila Maksimir. Gosti su tek oko 20. minute pritisnuli i izborili nekoliko kornera, ali bez prave prilike.

Novu veliku priliku izabranici Ivice Kuleševića imali su u 24. minuti. Mršić je ponovo izbacio Collinsa na lijevom boku. Uslijedio je oštar ubačaj, ali Klapan na nekoliko metara udaljenosti od gola nije dobro zahvatio loptu i propala je velika prilika. U nekoliko opasnih situacija našao se i Mršić, ali bez realizacije, a precizan u 37. minuti nije bio ni Gerald. Minutu kasnije lopta je, nakon preciznog udarca Klapana s 18 metara, na putu prema golu pogodila Budicina.