Duje Mrdeša
2. Momčad : Pripremna
Rijeka II – Maksimir 3:1
29.07.2015.

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Maksimir 3:1 u pripremnoj utakmici odigranoj u srijedu popodne na igralištu u Vratima. U zanimljivom ogledu dvaju momčadi, koje će se opet sresti u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Treće HNL - zapad, riječki nogometaši uspjeli su na kraju slomiti otpor solidnog Maksimira. Utakmica se prelomila nakon prvog gola Rijeke II na otvaranju drugog poluvremena što je donijelo potrebno samopouzdanje.

Rijeka II dobro je krenula u utakmicu. U 2. minuti  Nakić je izveo korner, a udarac Bajića ukrotio je vratar Vidaković. Pet minuta kasnije zaprijetili su gosti, Mišura je okušao udarac s 25 metara, ali siguran je bio Ayotunde. U 11. minuti nova prilika za zagrebački sastav, Kabiru je odigrao jednu lošu povratnu loptu, Budicin i Čanković nisu uspjeli otkloniti opasnost, ali napadači Maksimira nisu bili precizini. Minutu kasnije stigla je prilika za Rijeku II. Jednu visoku loptu nisu dobro procijenili braniči Maksimira, Kabiru je ostao sam s lijeve strane na 15 metara, ali udarac nije bio precizan. Rijeka II ponovo je pokušala u 18. minuti, udarac Fatića išao je u okvir gola, ali vratar Maksimira bio je siguran.

I onda je stigao gol. Maksimir je izveo jednu brzu akciju preko lijeve strane, Gerald je srušio Čavalu u kaznenom prostoru, a sudac Jelenčić pokazao je na bijelu točku. Božić je Ayotundea poslao u krivu stranu - 0:1.

U drugom dijelu prvog poluvremena Maksimir je strpljivo gradio svoje napade, u 40. minuti Nevistić, koji je zamijeio Ayotundea, pravovremeno je istrčao i otklonio opasnost.  U posljednjim trenucima prvog poluvremena Rijeka II uspjela je izraditi još jednu priliku. Brza akcija i promjena strane rezultirala je prilikom za Fatića, ali njegov udarac s 15-ak metara blokirali su braniči Maksimira.

Rijeka II će prije povratka u Rijeku u subotu u Vratima odigrati pripremnu utakmicu protiv Lučkog

I onda je na otvaranju drugog dijela krenuo preokret. U 48. minuti Nakić se odlično riješio pratnje na boku i ubacio. Musa u kaznenom prostoru nije dobro zahvatio loptu koja je došla do Mrdeše. Napadač Rijeke II primirio ju je i precizno pogodio suprotni kut - 1:1.

Sedam minuta kasnije Rijeka II je vodila. Fatić je dugom loptom pronašao Nakića, koji je izbjegao zaleđe, i prebacio istrčalog vratara Maksimira. Izabranici Ivice Kuleševića u drugom su dijelu još u nekoliko navrata dolazili pred vrata Maksimira. Na drugoj strani gosti su veliku priliku propustili u 80. minuti kada je napadač Maksimira glavom s pet metara promašio prazan gol.

Potvrda pobjede stigla je u 88. minuti. Mrdeša je izveo korner, lopta se odbila do Petrovića koji je preciznim udarcem postavio konačnih 3:1. Rijeka II će prije povratka u Rijeku u subotu u Vratima odigrati pripremnu utakmicu protiv Lučkog.

RIJEKA II - MAKSIMIR 3:1

Igralište Vrata. Gledatelja: 50. Sudac: Jelenčić (Kastav).

Strijelci: 0:1 Božić (23'-11m), 1:1 Mrdeša (48'), 2:1 Nakić (55'), 3:1 Petrović (88').

RIJEKA II: Eyotunde, Šarković, Budicin, Čanković, Kabiru, Fatić, Gerald, Nakić, Mrdeša, Šarić, Bajić. Još su igrali: Nevistić, Magaš, Musa, Rebernik, Lucić, Petrović, Budan.

MAKSIMIR: Vidaković, Šimić, Babić, Jakelić, Mišura, Kovačić, Džaja, Vidović, F. Božić, Čavala, Primorac. Još su igrali: Miklec, Perić, Babić, Mulaj-Ibrahimović, Hanzić, Djeveleka, Veneti, Krajačić.

Rijeka II – Maksimir 3:1 (16)