Momčad
Rijeka II: pogled prema vrhu Treće HNL
03.01.2016.

Nogometaši Rijeke II prvi dio sezone Treće HNL-zapad okončali su na šestom mjestu. Rijeka II u 15 utakmica skupila je 26 bodova uz gol razliku 23:20, a treba istaknuti da drugoplasirani Zagorec bježi samo dva boda i nema sumnje da će izabranici Ranka Bukete u drugom dijelu sezone svoj pogled usmjeriti prema vrhu odnosno Novigradu koji je trenutno vodeći sa osam bodova prednosti.

Nakon poraza od Samobora u šestom kolu Ivicu Kuleševića na klupi zamijenio je Ranko Buketa. Rijeka II u tom trenutku osvojila je sedam bodova u šest utakmica uz gol razliku 5:10. Zanimljiv je podatak da je Rijeka u iduće dvije utakmice ubilježila poraz (Špansko) i pobjedu (Dubrava) postigavši, ali i primivši pet golova u dvije utakmice! U tom trenutku Rijeka II u osam utakmica primila je 15 golova, do kraja polusezone u preostalih sedam utakmica primit će samo pet!

Rijeka II ove sezone na gostovanju nije ubilježila niti jedan remi ostvarivši četiri pobjede i četiri poraza

Rijeka II na domaćem terenu ubilježila je 14 bodova u sedam utakmica, dok je na gostovanju u osam utakmica osvojila 12 bodova. Zanimljv je podatak da Rijeka II ove sezone na gostovanju nije ubilježila niti jedan remi ostvarivši četiri pobjede i četiri poraza. Rijeka II je u 15 utakmica postigla 23, a primila 20 golova. Riječki nogometaši puno se efikasniji bili u nastavku utakmice, u prvom su postigli osam, u drugom poluvremenu 15 golova. Suparnici su pak riječku mrežu u prvom poluvremenu zatresli u 11 navrata, dok su u drugih 45 minuta to napravili u devet navrata.

Prvi strijelac Rijeke II sa šest golova je Juri Cisotti, a prati ga Mate Bajić koji je u pet navrata zatresao mrežu. Po dva gola postigli su Mihael Rebernik, Roko Nakić, Matko Budan, Mateo Bertoša, Dario Vizinegr, dok su se jednom u listu strijelaca upisali Mateo Furijan i Miroslav Iličić.

Za Rijeku II u prvom dijelu sezone nastupilo je 26 igrača. Fausto Budicin odigrao je svih 15 utakmica i skupio 1350 minuta, te je u svim utakmicama bio kapetan. Iza njega slijedi Gerald Diyoke sa 1260 minuta. Diyoke je odigrao 14 utakmica, ali je jedan susret propustio zbog žutih kartona. Više od tisuću minuta skupili su Mate Bajić (1248), Mihael Rebernik (1242) i Juri Cisotti (1038).