2. Momčad : 3. HNL zapad : 22. kolo
Rijeka II – Špansko 3:2
10.04.2016.

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Špansko 3:2 u utakmici 22. kola Treće HNL - Zapad. U zanimljivoj utakmici koja je obilovala golovima, ali i pogreškama u igri pobjednik je odlučen u završnici utakmice.

Rijeka je naime kod rezultata 2:1 tražila potvrdu pobjede, ali nakon jedne izgubljene lopte u 76. minuti gosti su izveli brzu kontru. Skupnjak je ubacio, a Butumović sjajno pogodio glavom - 2:2.

Ipak, Rijeka II odmah je odgovorila. Nakić je ubacio s lijevog boka, a Vizinger je ostao sam u kaznenom prostoru. Prvi pokušaj zaustavila je vratnica, ali Vizinger je odbijanac pospremio u mrežu - 3:2. Do kraja utakmice gosti su veliku priliku imali u 83. minuti, ali Kćira nije pogodio okvir gola u sjajnoj prilici. Na drugoj strani nakon jednog istrčavanja vratara Flanjka, Budan je gađao praznu mrežu s ruba 16 metara, ali njegov lob gostujući braniči očistili su s gol crte.

Rijeka II odlično je ušla u utakmicu, ali udarci Budana i Furijana nisu pronašli put do mreže. Na drugoj strani Špansko je povelo iz prve akcije.  Ivić je gurnuo loptu u prostor za Grubišića koji se zavukao iza obrane Rijeke i iz teškog kuta matirao Ayotundea - 0:1.

Izabranici Ranka Bukete novu veliku priliku imali su u 16. minuti, Rebernik je sjajno u kaznenom prostoru pronašao Vizingera, ali napadač Rijeke II nije dobro zahvatio loptu. Butumović u 22. minuti nije iskoristio veliku priliku za goste, a tri minute kasnije Rebernik se našao sam pred vratima Španskog, ali vratar Flanjak ovoga puta izašao je iz duela kao pobjednik.

I kada se činilo da će poluvrijeme završiti vodstvom Španskog, Rijeka II je izjednačila. Nakon kornera Vizinger je bio najviši - 1:1.

Vizinger je i u 52. minuti imao veliku priliku, ali njegov udarac glavom iz neposredne blizine otišao je iznad grede. Vodstvo Rijeke II stiglo je u 70. minuti. Rebernik se sjajno riješio pratnje na desnoj strani kaznenog prostora, odgodio je na trenutak udarac i pronašao Fatića na 15 metara. Uslijedio je jak udarac Fatića, vratar Flanjak dotaknuo je i usporio loptu koja je u konačnici prošla gol crtu - 2:1.

Iako su gosti uspjeli izjednačiti, Rijeka je na kraju uspjela upisati desetu pobjedu i prekinuti niz od tri utakmice bez osvojenog boda.

Rijeka – Špansko 3:2 (31)