Filip Dangubić
2. Momčad : 3. HNL zapad : 29. kolo
Rijeka II – Trnje 3:0
30.05.2015.

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Trnje 3:0 u posljednjoj domaćoj utakmici sezone, 29. kolu Treće HNL - zapad. Riječki nogometaši dobili su priliku istrčati na travnjak Kantride i u lijepoj atmosferi na najbolji mogući način opravdali su povjerenje. Iako je Dinamo II pobijedio Samobor 4:0 i osigurao naslov prvaka, Rijeka II je ovom pobjedom zadržala prednost pred Dubravom uoči gostovanja na Maksimiru.

Rijeka II odigrala je sjajno drugo poluvrijeme u kojem je postigla tri gola, ali i stvorila još nekoliko izglednih prilika. Riječkim nogometašima brzo se otvorilo u nastavku, već u 48. minuti stigao je prvi gol.  U završnici akcije Colllins je ubacio s lijevog boka, Bajić je bio na pravom mjestu i pospremio loptu pod prečku - 1:0. Samo dvije minute kasnije raspoloženi Fumić je ubacio, a udarac Dangubića s gol crte izbili su gostujući braniči. Rijeka je nastavila pritiskati, ovoga puta Fumić je proigrao Collinsa, ali kao pobjednik je izašao vratar Karačić.

I onda je uslijedio potez dana u režiji Filipa Dangubića. Vidas je odigrao loptu koju je propustio Bajić. Napadač Rijeke II pokupio je loptu na 18 metara, prošao nekoliko igrača, na kraju zaobišao i vratara Karačića i već kada se činilo da će izgubiti ravnotežu poentirao je lijevom nogom za glasan pljesak s tribina - 2:0! Rijeka II je nakon toga imala još dvije prilike, pokušaj glavom Kokorovića (60') i lijep udarac Furijana (70') iz slobodnog udarca. Nova velika prilika uslijedila je u 74. minuti. Fumić se opet lijepo provukao kroz obranu i povratnom loptom pronašao Collinsa čiji su udarac s crte očistili braniči Trnja. Gosti su u završnici imali nekoliko poluprilika, ali sve su uglavnom završene nepreciznim udarcima. Točku na "i" stavio je Filip Dangubić u 90. minuti lijepo primivši loptu u kaznenom prostoru i rutinski prebacivši istrčalog vratara Karačića - 3:0.

Inače, Rijeka II je nešto slabije ušla u utakmicu, gosti su imali dvije prilike, ali pokušaj Vučića je blokiran dok je Nwolokor zaustavio udarac Tabakovića. U prvih dvadesetak minuta Rijeka II pokušala je s nekoliko udaraca iz daljine (Kokorović, Vidas). Obje ekipe u nekoliko navrata stigle su pred gol suparnika, ali u samoj završnici nedostajalo je ideje da bi se stvorila prava prilika. Unutar nekoliko minuta Collins je u nekoliko navrata pokazao agilnost na lijevom boku, ali ubačaji nisu donijeli rezultata.

Najveću priliku u prvom dijelu Rijeka II imala je u 26. minuti. Gosti su neoprezno izgubili loptu pred svojim kaznenim prostorom. Bajić je gurnuo za Rebernika koji se našao u odličnoj prilici. Nogometaš Rijeke odlučio je vagati vratara i gosti su uspjeli blokirati njegov pokušaj. U 35. minuti Dangubić je najavio svoj velik dan na Kantridi. Uzeo je loptu na centru, sjurio se prema golu, riješio se pratnje dvojice igrača, a udarac s dvadeset metara otišao je iznad vratnice. Publika je za ovu solo akciju Dangubića nagradila pljeskom. I Fumić se iskazao solo prodorom u završnici prvog dijela, ali bez realizacije. Sve je to bila najava odličnog drugog poluvremena.

Rijeka – Trnje 3:0 (20)
Rijeka – Trnje 3:0