2. Momčad : 3. HNL zapad : 26. kolo
Rijeka II – Trnje 4:0
03.05.2016.

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Trnje 4:0 u utakmici 26. kola Treće HNL - zapad. Izabranici Ranka Bukete odigrali su odličnu utakmicu protiv trećeplasirane momčadi prvenstva i ujedno stigli do 12. pobjede ove sezone.

Rijeka II igrala je u pojačanom sastavu, iz prve ekipe za ovu utakmicu stigli su vratar Andrej Prskalo, te igrači Frane Ikić, Aleš Mejač i Josip Brezovec. Razliku na terenu posebice su činili Brezovec i Prskalo koji je s nekoliko sjajnih obrana obilježio utakmicu.

Riječki nogometaši put do gostujuće mreže pronašli su u 14. minuti i to nakon što je Prskalo samo minutu ranije obranio veliku priliku Vlatkovića. Brezovec je preciznom dubinskom loptom pronašao Vizingera koji se izborio za loptu i lijepim udarcem poslao loptu tik uz vratnicu - 1:0. Već u idućoj akciji Prskalo je lijepom paradom obranio udarac Šimunića s 20 metara.

Drugi gol stigao je 15 minuta kasnije. Rijeka II izborila je slobodan udarac na 25 metara, Brezovec je prebacio živi zid i pospremio loptu uz vratnicu - 2:0.

Trnje je do kraja prvog dijela imalo još nekoliko prilika, ali nedostajalo je preciznosti odnosno posljednje dodavanje da bi zatresli mrežu Rijeke.

Nakon nekoliko pokušaja gostiju u drugom dijelu, Brezovec se našao u odličnoj prilici, ali njegov udarac obranio je vratar Spudić. U 63. minuti Brezovec je uzeo jednu loptu nakon pogreške obrane Trnja, ali lob je bio za malo neprecizan.

U 67. minuti pokušao je Ribić s dvadesetak metara, ali Prskalo je upisao još jednu sjajnu obranu. Trnje je priliku za povratak dobilo u 80. minuti kada je Ikić srušio Žugaja u kaznenom prostoru. Vukadin je preuzeo odgovornost, ali Prskalo je sjajno reagirao i obranio udarac s bijele točke!

Na drugoj strani Trnje je ponovo pogriješilo u obrani, a Roko Nakić je zatresao mrežu - 3:0. Konačni rezultat postavljen je u sudačkoj nadoknadi. Dario Vizinger oduzeo je loptu suparničkim braničima i prekrasnim udarcem s 20 metara zaključio utakmicu - 4:0.

Rijeka II – Trnje 4:0 (20)