2. Momčad : 3. HNL zapad : 20. kolo
Rijeka II – Vinogradar 0:2
30.03.2016.

Nogometaši Rijeke II poraženi su od Vinogradara 0:2 u utakmici 20. kola Prve HNL. Utakmicu je obilježila terenska inicijativa izabranika Ranka Bukete koji još jednom nisu realizirali jedanaesterac, te čvrsta igra Vinogradara koji je iskoristio svoje prilike.  Rijeka II dobro je ušla u utakmicu, Vizinger je već u trećoj minuti lijepo proigrao Bajića koji se sjurio prema golu. Bila je to sjajna situacija za domaću momčad, ali Bajić nije dobro reagirao i propala je velika prigoda.

Nakon pokušaja Nakića i Budana, Vinogradar je poveo. Budicin i Ayotunde nisu se uspjeli dogovoriti tko će uzeti loptu, Filipović je bio brži, uzeo je loptu i poslao u praznu mrežu - 0:1.

U nastavku utakmice Budan se u 28. minuti našao u izglednoj prilici, ali ponovo nije bilo preciznosti u završnici. Deset minuta kasnije Nakić je lijepo ubacio za Rebernika koji se našao u odličnoj poziciji u srcu kaznenog prostora, ali nije najbolje zahvatio loptu. U završnici prvog dijela Gerald je odigrao loptu u prostor za Budana, ali umjesto udarca Budan se odlučio na dodavanje i na kraju je izborio korner.

Rijeka II bolje je krenula u nastavak i nakon što je Matko Budan srušen u kaznenom prostoru, sudac Cindrić u 48. minuti pokazao je na bijelu točku. Rebernik je preuzeo odgovornost, ali njegov udarac obranio je vratar Bašić. Jedanaesterci su tako ostali crna točka Rijeke II ove sezone.

Vinogradar je zatim imao dvije prilike. U 60. minuti Ljubojević je pucao glavom, a minutu kasnije pobjegao je obrani Rijeke, zaobišao vratara Ayotundea, ali je otišao previše u stranu da bi mogao uputiti udarac.

U 64. minuti velika prilika za Rijeku. Musa se sjajno riješio pratnje na lijevom boku i ubacio, a Budan je ostao sam na drugoj vratnici, ali je loše zahvatio loptu. U 73. minuti, nakon kornera, lopta je došla do Lucića, ali njegov prizeman udarac obranio je vratar Bašić.

Vinogradar je pobjedu potvrdio u 85. minuti. Ljubojević je odigrao za Šipuša koji je pao nakon kontakta s Musom i sudac Cindrić pokazao je na bijelu točku. Ljubojević je bio siguran s bijele točke - 0:2.

U završnici utakmice lijep udarac uputio je Mrdeša, ali ovoga puta ispriječila se greda.

Rijeka II – Vinogradar 0:2 (30)