2. Momčad : 3. HNL zapad : 16. kolo
Rijeka II – Vrbovec 0:4
28.02.2016.

Nogometaši Rijeke II porazom protiv Vrbovca (0:4) u utakmici 16. kola Treće HNL - zapad. Vrlo brzo postalo je jasno da neće biti dobar dan za riječke nogometaše kojima ništa nije polazilo za nogom.

Gosti su poveli u 11. minuti. Nakon kornera Medverec se najbolje snašao i glavom loptu poslao iza leđa Ivana Nevistića - 0:1.

Na drugoj strani Iličić je u izglednoj situaciji pokušao udarcem glavom, a nekoliko minuta kasnije nakon novog ubačaja uslijedio je pokušaj Vizingera.

Vrbovec je prednost udvostručio u 34. minuti. Klarić je ostao sam na 15 metara i rutinski poentirao 0:2. Novi hladan tuš za Rijeku II stigao je na otvaranju drugog poluvremena. Medverec se okrenuo na desnoj strani kaznenog prostora i okušao udarac. Lucić je blokirao pokušaj, ali lopta je u visokom luku preletjela Nevistića i završila u suprotnom kutu gola Rijeke II - 0:3.

Nakon toga utakmica se primirila, postalo je jasno da će gosti odnijeti bodove. U 72. minuti nakon nove brze akcije, lopta je došla do Dimovića koji je sjajno potegnuo s 20 metara i lopta je od vratnice završila u mreži - 0:4.

Potvrda da ovo definitivno nije njihov dan za riječke nogometaše stigao je u 81. minuti. Musa je probio lijevi bok i nakon kontakta s Petakom pao u kaznenom prostoru. Sudac Antonio Pavlečić pokazao je na bijelu točku.

Vizinger je preuzeo odgovornost, ali njegov prizeman udarac obranio je vratar Kosovec.

Rijeka II – Vrbovec 0:4 (22)