2. Momčad : 3. HNL zapad : 18. kolo
Rijeka II – Zagorec 1:2
13.03.2016.

Nogometaši Rijeke II poraženi su od Zagorca u utakmici 18. kola odigranom po jakoj buri na pomoćnom igralištu u kampu HNK Rijeka. Ključnim su se na kraju pokazali prekidi, Stjepan Poljak s dva je lijepa pogotka donio vrijedne bodove svojoj momčadi.

Rijeka II dobro je krenula u utakmicu iako su u prvom poluvremenu igrali kontra jakom vjetru. Nakon pokušaja Poljaka odnosno Rebernika stigao je prvi gol u 11. minuti. Vizinger i Rebernik donijeli su loptu do kaznenog prostora, Bajić se sjajno riješio pratnje u šesnaestercu i poentirao - 1:0.

Radost je bila kratkog vijeka, samo tri minute kasnije Zagorec je izborio slobodan udarac na dvadesetak metara. Poljak je sjajno potegnuo lijevom nogom, lopta je uz vjetar dobila dodatno ubrzanje i Nevistić nije uspio obraniti udarac - 1:1. Vjetar je otežavao igru, jaki naleti bure u prvom dijelu išli su u korist gostiju, ali sve je ostalo na dalekometnim pokušajima.

U nastavku Rijeka II nije na najbolji način iskoristila vjetar u leđa i izabranici Ranka Bukete nisu se prečesto odlučivali na udarce s 20, 25 metara iako je svaki udarac u vrata pod jakom burom bio opasnost za vratara.

Zagorec je pak veliku priliku imao u 54. minuti. Nevistiću je nakon ubačaja ispala lopta, a Soldo je ostao sam nesposredno ispred gola. Nevistić je na vrijeme reagirao i obranio stopostotnu priliku iskupivši se za pogrešku. U 67. minuti uslijedio je opasan udarac Brčića, a onda je stigao gol.

Šarić je napravio prekršaj na dvadesetak metara. Poljak je ponovo uzeo loptu, prebacio živi zid i prekrasnim udarcem pogodio sam kut gola - 1:2. Rijeka je krenula po izjednačenje, ali nedostajalo je ideje u završnici. Najbolju priliku izabranici Ranka Bukete imali su u trećoj minuti sudačke nadoknade kada su izborili slobodan udarac na 18 metara. Furijan je potegnuo, ali živi zid blokirao je loptu i donio gostima vrijedne bodove.

Rijeka II – Zagorec 1:2 (19)