Igor Lepinjica
Škola : 1. HNL juniori : 5. kolo
Rijeka – Inter 1:3
03.10.2016.

Juniori Rijeke nastavili su niz loših rezultata izgubivši od Intera u 5. kolu Prve HNL upisavši tako drugi poraz ove sezone.

Utakmica je dobro krenula za Rijeku. U 19. minuti nakon udarca iz kuta u skoku je najviši Ivan Lepinjica koji je glavom pogodio za 1:0. Nakon toga sve je krenulo nizbrdo za Riječane koji kao da su nestali s terena.

Inter je bio konkretniji, agresivniji, odlučniji i u 26. minuti je Horvat izjednačio. Umjesto da je taj pogodak trgnuo Riječane, djelovao je na njih upravo suprotno.

U želji da dođu do pobjede, dolazilo je do pogrešaka u obrani koje je znao iskoristiti Horvat. Najprije je u 36. minuti doveo Inter u vodstvo, da bi pet minuta kasnije potigao hat-trick i riješio utakmicu.

Drugi dio nije donio neke promjene. Rijeka je imala nekoliko pokušaja, ali nijedan nije ozbiljno ugrozio vratara Intera.

Ovim porazom Rijeka je pala na šesto mjesto prvenstvene ljestvice i za vodećim Dinamom zaostaje šest bodova.