Škola : 1. HNL juniori : 18. kolo
Rijeka – Inter 2:3
21.04.2018.

Juniori Rijeke poraženi su od Intera rezultatom 2:3 u utakmici 18. kola prve HNL. Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Jasmin Čeliković koji je dvaput bio siguran s bijele točke.

Želje i borbe za pobjedom nije nedostajalo na obje strane. Nogometaši Rijeke od samog su početka napadali, dok su gosti strpljivo čekali na svoje prilike iz kontri.

Inter je u vodstvo doveo Pleić u 14.minuti. Inter je povukao brzu kontru sa svoje polovice, Pleić je pobjegao obrani i pogodio za 0:1.

U 22. minuti Batina je povisio rezultat. Nakon ubačaja s desne strane u peterac, nogometaš Intera skrenuo je loptu u mrežu ispred Pandura za 2:0.

U 36. minuti novi šok za domaćina. Svojim drugim pogotkom, Batina je povisio na 3:0. Opet je uslijedila brza akcija Intera, Batina je bio brži od istrčalog Pandura i pospremio loptu u praznu mrežu sa ruba kaznenog prostora - 0:3.

Rijeka je smanjila dvije minute kasnije. Najstrožu kaznu izborio je Črnko, a siguran realizator bio je Čeliković.

Isti igrač ponovno je bio precizan s bijele točke u 61. minuti kada je smanjio na 3:2, nakon što je u kaznenom prostoru srušen Štefulj.

U drugom dijelu najbolju priliku propustio je Črnko. Ristovski je pogodio vratnicu, lopta se odbila do Črnka koji je s nekih pet metara pogodio ravno u vratara.

Rijeka je imala još nekoliko sjajnih prilika. Lepinjica je s ruba šesnaesterca potegnuo, a lopta je prohujala malo iznad gola. Vuk se potom sjurio u kazneni prostor i naciljao suprotne rašlje, ali je Topolović sjajnom reakcijom sačuvao mrežu.

Čeliković je prijetio u nekoliko navrata prijetio poslije prekida. Svaki put, nečuvan na drugoj vratnici, glavom nije uspio dobro zahvatiti loptu. Svetić je pred kraj utakmice nakon duplog pasa s Pintarićem naciljao u donji kut, ali Topalović je još jednom bio siguran sačuvavši prednost Intera.

Rijeka – Inter 2:3 (17)