Škola : 1. HNL kadeti : 25. kolo
Rijeka – Inter 4:1
01.05.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Inter 4:1 u utakmici 25. kola Prve HNL. Nakon velikog uspjeha i osvajanja Future talents cupa u Budimpešti riječki nogometaši vratili su se obvezama u domaćem prvenstvu upisavši 14. prvenstvenu pobjedu.

Rijeka je dobro otvorila utakmicu i već u četvrtoj minuti Dominik Mulac donio je prednost - 1:0. Izabranici Damira Jagačića slomili su otpor Intera u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena.

U 31. minuti Črnko je ubacio u petarac, Igor Lepinjica najbolje se snašao i matirao je vratara Marića - 2:0. Izabranici Damira Jagačića iskoristili su trenutak i samo minutu kasnije stigli su do trećeg pogotka.

Udarac Franka Kovačevića obranio je Mario Marić, a odbijena lopta stigla je do Mateja Vuka koji ju je pospremio u mrežu - 3:0.

Inter je uspio smanjiti rezultat u 46. minuti. Jedna visoka "svijeća" padala je u kazneni prostor Rijeke, Rešetar se najbolje snašao i prizemnim udarcem matirao Majkića - 3:1.

Ipak, Rijeka nije pružila drugu priliku gostima. U 60. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru Intera najbolje se snašao Josip Mitrović potvrdivši tri boda - 4:1.

Rijeka – Inter 4:1 (25)