Škola : 1. HNL pioniri : 11. kolo
Rijeka – Istra 1961, Jelić pogodio pobjedu, Rendić obranio penal
23.10.2016.

Pioniri Rijeke su slavili protiv Istre 1961 1:0 u susretu 11. kola Prve HNL.  Rijeka je dominirala, stvarala prilike i na kraju zasluženo pobijedila.

Već u prvom poluvremenu Rijeka je bila nadomak gola, ali najprije vratnica, a zatim i greda sačuvali su mrežu Istre. Sve do 51. minute nije bilo rezultatske promjene.

Tada je Marko Jelić iskoristio gužvu nakon jednog ubačaja i doveo Rijeku u vodstvo 1:0.

Većih uzbuđenja nije bilo do 65. minuti kada je dosuđen kzneni udarac za Istru. Izvođač je bio Lisica, a u junaka susreta prometnuo se vratar Rijeke Dino Rendić.

Najprije je obranio penal, a odmah zatim i pokušaj nakon odbijene lopte. Pioniri su tada stali na loptu i mirno priveli utakmicu za zasluženu pobjedu.

Rijeka – Istra 1961 1:0 (13)